KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2000 ADET TABLET BİLGİSAYAR İLÇELERİMİZE TESLİM EDİLDİ

Uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrencilerimiz için Bakanlığımızca İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze gönderilen 2000 adet tablet bilgisayar, Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal'ın da katılımı ile öğrencilerimize dağıtılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize teslim edildi.
2000 ADET TABLET BİLGİSAYAR İLÇELERİMİZE TESLİM EDİLDİ

Müdürlüğümüz M. Said Kırmacı Toplantı Salonu'nda Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal'ın da katılımı ile gerçekleştirilen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından tedarik edilen 2000 adet tablet bilgisayarın İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ulaşmış olduğunu belirterek, "Bakanlığımız tarafından ülkemizde dağıtımı yapılacak 500 bin tablet bilgisayar, kademeli olarak üretilerek Müdürlüklerimize gönderiliyor. Geçtiğimiz günlerde Bakanlığımızdan gönderilen 4 bin 330 adet tablet bilgisayarı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize teslim etmiştik. Peşinden Müdürlüğümüze hayırsever kurum ve kuruluşlardan 950 adet tablet bilgisayar bağışı yapıldı." dedi.

Kurum, Kuruluş ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Tablet Bağışı Bekliyoruz

Tablet bilgisayar bağışının artmasını çok istediklerini ifade eden Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Burada basınımız vasıtasıyla da özellikle Kahramanmaraşımızdaki sivil toplum kuruluşlarımıza, yerel yöneticilerimize ve işadamlarımıza, iş insanlarımıza bir davette bulunmak istiyorum. Bugün eğitime yapılacak en güzel işlerden, en önemli yatırımlardan bir tanesi çocuklarımıza verilecek bir tablettir. Bundan bir sene önce 'Bunları uzak tutun çocuklardan' diyorduk ama şartlar artık onunla beraber yaşamayı zorunlu hale getirdi. 950 adet tablet bağış sayısının yanına en az bir tane sıfır atacak kadar yani 9.000 adet gibi güçlü bir bağış olmasını bekliyoruz. Bu konuda da gerek sayın valimizin, gerek sayın vekillerimizin gerekse sivil toplum kuruluşlarımızın bizi yalnız bırakmayacaklarına yüzde yüz inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Müdürlüğümüze ulaşan 2000 adet tablet bilgisayarı bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edeceklerini belirten Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Sizlerden bir saat bile beklemeden hatta bir dakika bile geç kalmaksızın bu tabletleri öğrencilerimize ulaştırmanızı bekliyoruz. Çünkü bu akşam, bu destek ile çocuğumuz bir şeyi daha öğrenecek. Belki de bu tablet sayesinde bu akşam öğrendikleri ile insanlığın ve ülkenin geleceğini tayin edecek lider gencimiz yetişecektir. Çocuklarımız için bu tabletlerin hayırlı olmasını dilerken tüm samimiyetimle rabbimden bu pandemi belasını insanlığın üzerinden def etmesini diliyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal ise ağır bir süreçten geçtiklerini belirterek, pandeminin bütün dünyada küresel bir sorun haline geldiğini ifade etti. Ülkemizin gerek eğitim alanında gerek sağlık noktasında birçok noktada bu süreci en başarılı yöneten bir ülke olduğunu kaydeden Habibe Öçal, "Uzaktan eğitim konusunda emin olun çok iddialıyız. Dünyada en iyi şekilde uzaktan eğitim modelini yönetebilen ve uygulayan ülkelerden biri konumuna geldik. Yüz yüze eğitim alamayan çocuklarımız, eğitimlerine EBA portalımız sayesinde uzaktan devam ediyor. Tabi bunun yanında burada çok kıymetli öğretmenlerimizi de unutmamak lazım. EBA ile birlikte her bir çocuğumuz gerek meslek öğretmeninden, gerek branş öğretmeninden gerekse de ilkokul düzeyindeki sınıf öğretmeninden dijital ortamda eğitim almakta." dedi.

Bu süreçte ülkemizin eğitimdeki teknolojik altyapısının ne durumda olduğunu da öğrendiklerini belirten Habibe Öçal, "Bu süreç bize şunu da gösterdi: Bizler en zor süreçte şartları en iyi kullanan bir ülke olduğumuzu da gördük." ifadelerini kaydetti.

Öçal: "Hayırseverlerimizin Uzaktan Eğitime Destek İçin Tablet Bağışı Yapmalarını Bekliyoruz"

Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, sözlerine şöyle devam etti: "Biz iktidar olarak, vekillerimiz olarak görevimizin başındayız. Devlet memurlarımız ve öğretmenlerimiz görevlerinin başında. Bu süreçte öğretmenlerimizin gönüllü olarak da görevinin başında olduğunu gördük. Milli Eğitim Bakanlığımız da elinden geldiğince uzaktan eğitimde öğrencilerimize destek vermeye çalışıyor. Kahramanmaraş'a yaklaşık olarak toplamda 14 bin adet tablet limiti ayrıldı. Bu yeterli mi? Elbette değil. Açıkçası biz, bu konuda hayırseverlerimizin elini taşın altına koymasını bekliyoruz. Kahramanmaraşlı hayırseverlerimiz, Kahramanmaraşlı evlatlarımıza sahip çıkacak. Öğrencilerimizin uzaktan eğitimden en iyi şekilde faydalanabilmeleri, onların geleceğe hazırlanması için tablet bağışı konusunda kendilerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerine inanmaktayız."

 Kahramanmaraş milletvekilleri olarak Kahramanmaraş'ın eğitimde yapacağı hamleler konusunda ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ifade eden Habibe Öçal, son olarak şunları kaydetti: "Milli Eğitim Bakanlığı'nda yapılacak her türlü işlerimizi günlük olarak takip etmekteyiz. Kahramanmaraş'a aktarılacak yatırımlar konusunda da yine takiplerimi sürdürmekteyiz. Kahramanmaraş'a eğitim noktasında çok ciddi yatırımlar yapıldı. Çok güzel okul binaları açtık, yaptık. Emin olun o okulların içine girdiğimde sanki kendi evime geliyormuş gibi büyük bir heyecan duyuyorum. En kısa sürede o çocukların o güzel binalarda yüz yüze eğitim almalarını temenni ediyoruz. Bir an önce bütün insanlığın bu illetten kurtulması noktasında dualar ediyoruz ve dediğim gibi bu eğitim kampanyasında da üstümüze düşen görevi en iyi şekilde yapacağız. Bütün Kahramanmaraş'ın eğitime destek noktasında el birliğiyle destek vermelerini istiyoruz."

            Konuşmaların ardından Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırılmak üzere 2000 adet tablet bilgisayarı İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize takdim etti.

 

06-01-202106-01-202106-01-202106-01-202106-01-202106-01-202106-01-202106-01-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.