Haberler 2011-2012 Eğitim Öğretim Sonu Karne Törenleri

2011-2012 Eğitim Öğretim Sonu Karne Törenleri

karnekarnekarne          

 

 

 

 

 08 Haziran 2012 Cuma günü saat 14.30’da Nezihe Öksüz Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde karne töreni düzenlendi.
           Vali Şükrü Kocatepe’nin de katıldığı törende; ilk eğitim öğretim yılının tamamlandığı ve Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz tarafından annesi adına yaptırılan Nezihe Öksüz Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde öğrencilerin karnelerini okulun isim sahibi Nezihe Öksüz kendi elleriyle dağıttı. Nezihe Öksüz öğrencilere karnelerini verirken mutluluğunu dile getirerek başarı temennilerini iletti.

           Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Şükrü Kocatepe yapmış olduğu konuşmasında mezun olan öğrencilerin sağlık sektörü içerisinde birçok alanda görev alabileceğini ifade etti. Kahramanmaraş’ta eğitimde kaliteyi sağlamanın önemine değinen Kocatepe, “Öğrencilerimizi daha iyi şartlarda eğitim öğretime hazırlamalıyız. Bu anlamda iş adamlarımızın katkılarıyla yeni okullar, yeni eğitim binaları yapılmakta. Bu yıl ilk mezunlarını veren Nezihe Öksüz Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni de Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Hanefi Öksüz yaptırdı ve aynı zamanda yine Narlı da bir okul yaptırıyor. Kahramanmaraş’ta eğitim başarılı bir trend izliyor. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.
           Milli Eğitim Bakanlığınca eğitim öğretim kampüsü olarak ilimizde 7 adet kampüsün yapılmasının düşünüldüğünü kaydeden Kocatepe, “Bu 7 kampüsten 3 tanesi merkezde diğer 4 tanesi ise Afşin, Elbistan, Göksun ve Türkoğlu İlçelerinde yer alacak. Toplam 1092 dersliği kapsayacak kampüsler olacak. Amacımız eğitim öğretimde motivasyonu kolay ortamlar yaratmak ve bu sayede küçük öğrencilerimizi uzak yerlere göndermekten kurtulmuş olacağız” dedi.
            Törene Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim ÖZDEMİR ve Şube Müdürü Ahmet AKKÜNCÜ de katıldılar. Öğrencilere karne dağıtarak başarılarının devamı temennisinde bulundular.   Müdür Yardımcıları Özel Derya İlköğretim Okulu ile Telekom İlöğretim Okulunda da karne törenine katılarak öğrencilerin karne sevincine ortak oldular.  

 

 

    

 Yayın:14.06.2012 - Güncelleme:14.06.2012 - 15:51 - Görüntülenme:358