KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Çeşitli Programlarla Kutlandı

Büyük Önder Atatürk’ün, Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.
24 Kasım Öğretmenler Günü Çeşitli Programlarla Kutlandı

Program kapsamında, Atatürk Anıtına Çelenk Sunma, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde Sosyal Bilimler Lisesi tarafından hazırlanan Kutlama Programı, Hasta Öğretmen Ziyareti, Mezarlık Ziyareti ve Müzik Öğretmenleri tarafından hazırlanan “Türk Müziği Konseri” yapıldı.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama Programları Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Çelenk Koyma törenine Milli Eğitim mensupları ve protokol üyeleri katıldı.

 

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde yapılan programa, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Milletvekillerimiz, Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, Sıtkı Güvenç, Mesut Dedeoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç,  Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yabanoğlu, Vali Yardımcısı Dr. Erkan Bulgan, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Coşkun Doğan, İl Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar,  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kurum Müdürleri, Öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Sosyal Bilimler Lisesi Müdür Vekili Hacı Parlak ve 2014 yılında emekli olan öğretmenler adına Ali Türksayar’ın yaptığı konuşmalardan sonra Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Zeynep Bilgiç “Öğretmen Olmak İstiyorum” adlı şiiri okudu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Bu gün Büyük Atatürk’ün Millet mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler günü. Herkesin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyorum.

 

Öğretmen; düşüncelerde sevgi çiçekleri açtıran, farklılıkları hoş gören, demokrasiyi bir terbiye olarak bilen, fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirendir. Bizler sevgi elçileriyiz? Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış en önemli şiarımızdır. Öğretmen, meslektaşları arasında demokratlığın simgesidir.

 

Öğretmen, Mevlana’nın sözlerinde “Bir ayağı kendi milli köklerinde, diğer ayağı dünyada bir pergel misali dönen, diğer bir ifadeyle yabancılaşmadan çağdaşlaşan, kökten kopmadan çağa ulaşan insandır”

 

Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenler gününü kutlar, Ülkemizin değişik yörelerinde hizmet verirken şehit olan öğretmenlerimiz, Hakan Taşgıt’ ı, Ahmet Bekar’ ı, Orhan Gök’ ü, Hanifi Çakallıoğlu’ nu, Mehmet Gezer’ ve Nurettin Aslan’ ı rahmetle anıyor, kendilerine şükran duygularımızı sunuyorum” dedi.

 

Adaylığı yeni kalkmış  genç öğretmenlerimizin yemin töreni yapıldı.

 

Sosyal Bilimler Lisesi Müzik Öğretmeni Münir Dedeoğlu’nun “24 Kasım Öğretmenler Günü” için hazırladığı müzik  programıyla devam edildi.

 

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Öğretmen Konulu, resim yapma, şiir ve kompozisyon yazma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

2014 yılında emekli olan tüm öğretmenleri temsilen aramızda bulunan Cahit Alagöz, Hacı Mehmet Nalbantbaşı, Mehmet Teke, Osman Üstündağ, Ali Türksayar, Kıymet Baydemir, Leyla Sayın, Rüçhan Altınsoy’ a Vali Mustafa Hakan Güvençer tarafından Hizmet Şeref Belgeleri verildi.

 

Tören sonunda, Vali Güvençer ve protokol üyeleri tarafından “Öğretmen Konulu” yarışmada dereceye giren eserler sergisi gezildi.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü Programları çerçevesinde, akşam saat 19:00’ da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “ Türk Müziği Konseri” yapıldı. 

 

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.