KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. VE 12.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK "ORTAK SINAV PROTOKOLÜ" İMZALANDI

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi arasında ilimiz genelinde Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 8. ve 12.sınıf öğrencilerimize yönelik 'Ortak Sınav Protokolü' imzalandı.
8. VE 12.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK

Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan protokol imzalama töreninde imzaların atılmasının ardından konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerimizin sınavlara hazırlandıklarını belirterek, "Hayat bir sınav, bu sınavlardan birisi de okullarımızda gerçekleşiyor. Öğrencilerimize maliyet getirmeden sınavlarını temin etmek, velilerimiz açısından son derece önemli. İmzaladığımız bu protokolün hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Destekleri ve fedakârlıkları dolayısıyla Başkanımız Hayrettin Güngör'ün şahsında tüm Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum." dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör ise "Hem ortaokul son sınıf, hem lise son sınıfta öğrencilerimiz sınavlara giriyorlar. Bu sınavlar aracılığıyla istedikleri okullara yerleşiyorlar. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak bizler Millî Eğitim Müdürlüğümüze, öğrencilerimize yapılacak deneme sınavlarıyla ilgili destek olacağız. Salgın sebebiyle yavrularımız okullarından, eğitim atmosferinden bir süre uzak kaldı. İnşallah imzaladığımız bu protokolle birlikte yapılan sınavlar, onların da sınavlara hazırlık süreçlerine yeniden yardımcı olacaktır. Tüm öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum." açıklamasını yaptı.

Sınav hazırlığı yapan 8. ve 12.sınıf öğrencilerimiz için imzalanan protokol çerçevesinde, ilimiz genelinde deneme sınavları düzenlenecek. Yaklaşık 40 bin öğrencimizin faydalanacağı LGS (Liselere Geçiş Sınavı) ve TYT (Temel Yeterlilik Testi) denemeleri, kazanım değerlendirme şeklinde uygulanacak.

14-09-202114-09-202114-09-202114-09-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.