KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor”  programı kapsamında 26-27 Mart tarihleri arasında yapılacak etkinliklere katılacak öğretmenlerden ilimizi temsilen Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sibel Öner katıldı.  Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Öğretmene Hizmet, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanı Muhittin Yılmaz, Şube Müdürü Osman Nuri Arıkan, Eğitim Uzmanı Güner Altun ve  Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Levent Tosunbayraktar 25 Mart Cuma günü Çanakkale gezisine katıldılar. 
81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluştu

Öğretmenler arasında mesleki dayanışmanın güçlendirilmesi, öğretmenlik mesleğinin algı ve statüsünün yükseltilmesi, tarihi ve turistik mekânlar ile milli ve manevi değerlerimizin mahallinde görülüp incelenmesi ve katılımcı öğretmenlerin edindiği deneyimleri meslektaşları ve öğrencileri ile paylaşımını hedefleyen program kapsamında iki gün süren gezi ve inceleme çalışmaları yapıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor” programı kapsamında gelen öğretmenler 26 Mart Cumartesi günü Gelibolu Tarihi Milli Parkı’na düzenlenen gezide savaş alanları ve şehitlikler ziyaret edildi.

 Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor” programının son günü binlerce yıl eskiye dayanan yerleşimlere ev sahipliği yapmış, birçok yıkım ve savaşa tanıklık etmiş olan Homeros’un destanlarında adı geçen Truva Antik Kenti gezildi.

Kordondan Çimenlik Kalesine geçerek burada Nusret Mayın Gemisini gören misafirler daha sonra tarihi Aynalı Çarşıyı gezdiler. Millî Eğitim Müdürü Zülküf  Memiş gezi boyunca misafirlere eşlik etti. 2 günlük programın sonunda  Çanakkale Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde, karşılıklı temenniler ile vedalaşma seremonisi yaşandı. Misafirler Müdürlüğümüz organizasyonundan son derece memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Kahramanmaraş’ı temsilen Çanakkale’ ye giden Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sibel Öner gezi sonrası İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’u ziyaret ederek şu sözlere değindi.

 

Öner, “ Çanakkale, gezilip görülmesi gereken illerden birisidir.  Şahsi adıma ve ilim adına bu görevin bana verildiği için çok teşekkür ediyorum”. Dedi.

31-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.