KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"AİLE ÇOCUK EL ELE BİRLİKTE TELAFİ EĞİTİMİNE" SERTİFİKA TÖRENİ

Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezimizce "Aile Çocuk El Ele Birlikte Telafi Eğitimine" sloganı ile açılmış olan Kur'an-ı Kerim kursuna katılan öğrenci ve velilerimiz için sertifika töreni gerçekleştirildi.


Yıldırım Bayazıd İlkokulu'nda gerçekleşen programa Onikişubat Kaymakamımız Serkan Keçeli, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman ve Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek, öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldı.

3 kurs merkezimizde 450 öğrenci ve velimizin katıldığı kurs sonunda Onikişubat Belediyesi, öğrenci ve veliler için düzenlenmiş olan sertifika programında Kuran-ı Kerim takdim etti.

Programda konuşma yapan Onikişubat Kaymakamımız Serkan Keçeli, "Bizim geleceğimiz burada oturan çocuklarımız. Onları ne kadar iyi yetiştirirsek geleceğin Türkiye'si o kadar güçlü olacak. O yüzden insana yapılan yatırımdan daha değerli bir yatırım yoktur. Buraya gelerek hem kendilerini yetiştiren hem geleceğimize katkıda bulunan öğrencilerimizi ve velilerimizi kocaman alkışlıyorum, tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman ise ilk emri oku olan ve okumayı teşvik eden bir dinin ve medeniyetin temsilcisi olduklarını belirterek, "Bu medeniyetin temsilcisi olarak da bu medeniyetin devam edebilmesi açısından eğitim-öğretim en önemli faaliyetimiz. Her bir velimizi ve öğrencimizi tek tek tebrik ediyorum. Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve Halk Eğitimi Müdürlüğümüze ve ayrıca verdiği desteklerden dolayı öğretmenlerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Onikişubat Belediyesi olarak fizikî çalışmaların önünde eğitim çalışmalarının olduğunu da kaydeden Onikişubat Belediyesi Başkanı Hanefi Mahçiçek, "Bir kez daha ifade ediyorum: Yolu, kaldırımı elbette yaparız ama bu ülkenin geleceğini oluşturan gençlerin eğitimleri bizim için çok daha önemli. Bu bağlamda çok ciddi emeklerimiz ve gayretlerimiz var. Buradaki kurslara gelerek vakitlerini en iyi şekilde geçiren öğrenci ve velilerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Tören, öğrenci ve velilerimize sertifika ile Kur'an-ı Kerim takdimi ile sona erdi.

25-08-202125-08-202125-08-202125-08-202125-08-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.