KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aile Eğitimi 0-18 Yaş Programı Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü İle Dulkadiroğlu Kahramanmaraş Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Salonunda Okul Müdürlerine Yönelik “Aile Eğitimi Uygulamaları Programı” Konusunda Bilgi Verildi.
Aile Eğitimi 0-18 Yaş Programı Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Konu ile ilgili açılış konuşması yapan İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Tiyek, eğitimde ailenin rolünün büyük olduğuna, okul aile ilişkilerinin eğitimde başarının yakalanmasında ki önemine dikkat çekti.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise konuşmalarında; Eğitim yalnızca okul ve eğitim ortamında yürütülen bir süreç değildir. Çocuğun ilk deneyimlerini edindiği, ilk etkileşimde bulunduğu ortam aile ortamıdır. Çocuğun gelişiminde bu denli etkileri olan ailenin çocuk gelişimi ve eğitimi konularında bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve öğrendiklerini davranışa dönüştürebilmesi için; Belirli program çerçevesinde çocuğun eğitilmesi gerekmektedir. Eğitim sürecinin etkili ve verimli olabilmesi ailenin bu sürece etkin katılımı son derece önemlidir. Aile eğitimleriyle desteklenen bir ev ortamında ilişkiler çok daha sağlıklı ve çocuğun gelişimine yönelik olmaktadır. Çocuğun eğitimde kazandığı becerilerin ev ortamında aile ile işbirliği yaparak pekiştirilmesi eğitimin sürekliliği ve yaygınlaştırılması açısından önemlidir. Ailelerin çocuklarının eğitim süreçlerinde ekibe dahil olmaları kabul sürecine ulaşmalarını hızlandırmakta, çocukların performanslarında da belirgin bir artışa imkan tanımaktadır diyerek okul müdürlerinden aile eğitimi ile ilgili çalışmalara devam edilmesi ve bu konuda çaba sarf edilmesini istedi.

 

Konuşmalardan sonra Rehber öğretmen Musa Sarı sunum eşliğinde “Aile Eğitimi 0-18 Yaş Programı Uygulamaları”  kurs içeriği konusunda okul müdürlerini bilgilendirdi.

 

Program okul müdürlerinin sorularının cevaplandırılması, dilek ve temennilerle son buldu.

 

Toplantıya; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Tiyek, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Onikişubat İlçe Millî Şube Müdürü H.Emre Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hamza Büyüksakallı Dulkadiroğlu Kahramanmaraş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Özdemir, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şefi Bayram Metin, okul müdürleri, Onikişubat ve Dulkadiroğlu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Usta Öğreticileri katıldı.

 

11-12-201511-12-201511-12-201511-12-201511-12-201511-12-2015

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.