KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLE OKULU EĞİTİMLERİ MUHTARLAR İÇİN DE YAPILIYOR

Millî Eğitim Bakanlığımız ile İçişleri Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimiz genelinde görev yapan bütün mahalle muhtarlarının, Aile Okulu Projesi'ne dâhil edilerek eğitim almaları sağlanıyor.
AİLE OKULU EĞİTİMLERİ MUHTARLAR İÇİN DE YAPILIYOR

Anne ve babaların sosyal beceri, aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlâkî gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre ve ilk yardımın aralarında bulunduğu 14 farklı konuda eğitim almasını sağlayan Aile Okulu Projesi'ne mahalle muhtarları da dâhil edildi. Bu doğrultuda ilimiz genelindeki tüm Halk Eğitimi Merkezlerimizde eğitimler devam ediyor.

Bu kapsamda Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda muhtarlara yönelik gerçekleştirilen "Aile Okulu" kursunda eğitici olarak görev yapan Şaban Konuş, aileleri farklı eğitimlerle çok yönlü desteklemek için çabaladıklarını belirterek, "Aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan 'Aile Okulu'  projesinin amacı geleceğimiz olan çocuklarımızı her türlü tehlike ve bağımlılığa karşı korumaktır. Bu kapsamda velilerimizin ağırlıklı olarak almasını arzuladığımız eğitimlerden, okullarımızın önemli bir stratejik ortağı olan siz mahalle ve köy muhtarlarımızın da faydalanması için gayret sarf ediyoruz." diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman ise çocukların eğitim gördüğü okullarımızın daha sağlıklı bir ortama kavuşmasında mahalle muhtarlarının da önemli bir rolünün olduğuna dikkat çekerek, "Eğitim ve öğretimin yapıldığı okullarımızı, tüm paydaşlarımızın iş birliği ile daha ileriye taşımayı amaçlıyoruz. Bunun için Aile Okulu Projesi kapsamında tüm ilçelerimizdeki Halk Eğitimi Merkezlerimizde muhtarlarımıza kurs vermeye devam ediyoruz. Sonuç olarak eğitimi daha güçlü bir hâle getireceğimize inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

26-01-202326-01-202326-01-202326-01-202326-01-202326-01-202326-01-2023

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.