KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altın Kızlar Bir Türkiye Derecesi Daha Elde Etti

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Son yıllarda Kahramanmaraş’ta hentbolda çığır açan, bu sene de Türkiye Dördüncüsü olan  “Altın Kızları” makamında kabul ederek ödüllendirdi.
Altın Kızlar Bir Türkiye Derecesi Daha Elde Etti

Hentbol okul sporlarında son üç yıldır Türkiye şampiyonasına katılan Altınova Şehit Bayram Demirci Ortaokulunun altın kızları Kahramanmaraş’ımıza bir Türkiye derecesi daha getirmiştir. 2013 yılında Türkiye üçüncülüğü, 2014 yılında Türkiye şampiyonu olan altın kızlar 2014-2015 eğitim öğretim yılında yapılan okul sporları yıldız kızlar hentbol Türkiye şampiyonasında Türkiye dördüncülüğünü kazanmıştır. 

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Okul Müdürü Veli Tahta, Beden Eğitimi Öğretmeni Ejder Nacaroğlu, Altın kızlardan; Ebru Yıldız, Tenzile Kaypak, Esma Demirci, Elif İnce, Emine Demirci Fatmagül Akbulut, Bilgenur Türkoğlu, Buket Kazcı, Melike Kazcı, İlayda Aktop, Seher Avşar’ı makamında kabul etti. Ziyarette İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paksoy hazır bulundu. Akkurt, okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti; başarılarından dolayı tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.

 

Akkurt, “ Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” atasözünü hatırlatarak, spor yaparak sağlıklı olmanın önemine değindi ve sağlıklı vücuda sahip olan insanında sağlıklı düşünebileceğini, üretken ve başarılı olabileceğini ifade etti.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.