KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AR-GE “Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Hazırlama Eğitimi” Toplantısı Yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü İle DOĞAKA (Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı) İşbirliğinde, “Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Hazırlama Eğitimi” toplantısı; 20-21 Ekim 2015 Tarihlerinde Müdürlüğümüz M.Sait Kırmacı Toplantı Salonunda yapıldı.
AR-GE “Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Hazırlama Eğitimi” Toplantısı Yapıldı.

Toplantı açılışında konuşan İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi koordinatörü Harun Kadıoğlu, amaçlarının ilimize özellikle de eğitim kurumlarına projelerden mümkün olduğunca hibe katkısı almaları konusunda rehberlik etmek olduğunu belirterek, “Üç aşamalı bir plan dâhilinde gerçekleştirmeyi planladığımız eğitimlerin ilkini gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki süreçte okul müdürlerimize ve okullarımızdan gönüllü birer temsilci öğretmenlere yönelik ERASMUS+ projeleriyle ilgili bilgilendirme toplantıları gerçekleştireceğiz. Ardından 30 saatlik doğrudan proje yazma yeterliliğine yönelik uygulamalı bir kursumuz olacak. 2016 yılı için eğitim kurumlarımızca başvurusu gerçekleştirilen ve kabul edilen proje sayısında yukarı doğru bir ivme kazandırmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Açılış konuşmasının ardından, DOĞAKA (Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)  proje uzmanı Ümit Demir, Eğitime katılan idareci ve öğretmenlere; AB hibelerinin kaynağı, içeriği, hibe projelerine başvuru süreçleri ve başvuru formunun doldurulmasında dikkat edilecek temel hususlarla ilgili bilgiler verdi.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.