KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Beyaz Bayrak” Alan Okullara Beyaz Bayrakları Ödül Töreni İle Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan denetimde temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunan okullara “Beyaz Bayrak” ödülü verildi. 
“Beyaz Bayrak” Alan Okullara Beyaz Bayrakları Ödül Töreni İle Verildi

Beyaz Bayrak Almaya Hak kazanan okullara yönelik olarak Onikişubat ilçesi Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ödül töreni düzenlendi.

 

Ödül töreninde, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. M. Abit Başarıcı, Sağlıklı nesiller yetiştirmek için, okul sağlığının iyileştirilmesi gerektiğine ve bunun içinde öğretmene, veliye, öğrenciye ve topluma sağlık eğitimin verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

Başarıcı, “İçinde bulunduğumuz yıl itibariyle “Beyaz Bayrak” almak üzere 56 okulumuz başvuruda bulundu, fakat yapılan denetimlerde istenilen kriterleri sağlayan 26 okulumuz “Beyaz Bayarak” almaya hak kazandı. Bu bir taraftan sevindirici, bir taraftan da “Beyaz Bayrak” alamayan okullarımız için üzücü olmaktadır.

 

Burada önemli bir hususun da üzerinde durmak istiyorum. Beyaz Bayraklı Okullar olmak kadar, beyaz bayrağı da muhafaza etmek ve korumak da oldukça ehemmiyet arz etmektedir. Bu da sonuçta eğitim ve kültürle olmaktadır” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt konuşmasında, “Temizlik ve hijyenin önemine dikkat çeken ve mensubu olduğumuz İslam dininin de temizliğe önem verdiğini vurguladı.

 

“Temizlik dinimizde önemle ele alınmış ve bazı temel ibâdetler için farz kılınmıştır. Temizlik İmanın yarısıdır. Bu nedenle de çocuklarımızın sağlıklı büyümeleri ve sağlıklı ortamlarda eğitim görebilmeleri adına tüm okullarımızın eğitimde olduğu gibi hijyen ve sağlık açısından da çalışmaları gerektiğini çok önemsiyoruz. “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullarımızı da kutluyorum” dedi.

 

Elbistan Hacı Bektaş Ortaokulu öğrencisi Tuğçe Erden isimli öğrenci okuduğu duygulu şiiri “Annem” ile katılımcıları duygulandırdı.

Şiirin okunmasından sonra “Beyaz Bayrak” alan okullara Beyaz Bayrak’ları törenle verildi.

 

Beyaz Bayrak alan okullar listesi için tıklayınız.

 

Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Ahmet Akküncü, Mustafa Yılmaz, Halk Sağlığı Müdür Yardımcıları Dr. M. Abit Başarıcı, Dr. Ersin Özgül, Dr. Mehmet Özdemir, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Ramazan Paksoy, Ali Tiyek Halk Sağlığı Şube Müdürleri, Dr. Pınar Şirikçi, Dr. Can Arıkan, BİO Adil Adanalı, Dr. Murat Karadeniz, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Yöneticileri katıldı.

 

 

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.