KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Beyaz Bayrak” Almaya Hak Kazanan Okullar Bayraklarını Aldı

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği; Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucunda temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunan okullara “Beyaz Bayrak”ları verildi. 
“Beyaz Bayrak” Almaya Hak Kazanan Okullar Bayraklarını Aldı

Beyaz Bayrak Almaya hak kazanan okullara yönelik olarak, Onikişubat İlçesi Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ödül töreni düzenlendi.

 

Ödül töreninde konuşan İl Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. Abit Başarıcı, Sağlıklı nesiller yetiştirmek için, okul sağlığının iyileştirilmesi ve bunun içinde öğretmene, veliye, öğrenciye ve topluma sağlık eğitimin verilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “İçinde bulunduğumuz yıl itibariyle “Beyaz Bayrak” almak üzere İl genelinde 44 okulumuz başvuruda bulundu, fakat yapılan denetimlerde istenilen kriterleri sağlayan 35 okulumuz “Beyaz Bayarak” almaya hak kazandı. Bu bir taraftan sevindirici, bir taraftan da “Beyaz Bayrak” alamayan okullarımız için üzücü olmaktadır. Burada önemli bir hususun da üzerinde durmak istiyorum. Beyaz Bayraklı Okullar olmak kadar, beyaz bayrağı da muhafaza etmek ve korumak da oldukça ehemmiyet arz etmektedir. Bu da sonuçta eğitim ve kültürle olmaktadır. “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan tüm okulları kutluyorum.” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt konuşmasında, Temizlik ve hijyenin önemine dikkat çekerek, mensubu olduğumuz İslam dininin de temizliğe önem verdiğini belirtip, “Temizlik İmamdandır” Hadis-i Şerifini hatırlattı. “Temizlik dinimizde önemle ele alınmış ve bazı temel ibâdetler için farz kılınmıştır. Temizlik İmanın yarısıdır. Bu nedenle de çocuklarımızın sağlıklı büyümeleri ve sağlıklı ortamlarda eğitim görebilmeleri adına tüm okullarımızın eğitimde olduğu gibi hijyen ve sağlık açısından da çalışmaları gerektiğini çok önemsiyoruz. Bugün burada “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan tüm okul yöneticilerini, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyor, alamayan okullarında ilerleyen yıllarda özverili ve gayretli çalışmaları ile bu ödülü alacağına inanıyorum.” dedi.

 

Ödül Törenine; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kahramanmaraş İl Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr.Abit Başarıcı, Andırın, Ekinözü, Dulkadiroğlu, Göksun, Nurhak, Onikişubat, Pazarcık, İlçe Millî Eğitim Müdürleri Mehmet Ali Kaya, Daniye İlik, Halil İbrahim Çolakkadı, Halit Demirtaş, Hüseyin Marangoz, Enver Gökşen, Mehmet Çilo, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Müdür Yardımcıları Ersin Özgür, Seren Yiğit, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Ramazan Paksoy, Ali Tiyek, Mustafa Duran, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Şube Müdürü Adil Adanalı, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve Okul Yöneticileri katıldı.

 

Beyaz Bayrak Alan Okulların Listesi İçin Tıklayınız…

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.