KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLGİ YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİMİZ ÖDÜLLENDİRİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen Minik Kahramanlar Yarışıyor Bilgi Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerimiz için gerçekleştirilen ödül töreninde öğrencilerimizle buluştu.
BİLGİ YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİMİZ ÖDÜLLENDİRİLDİ

15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleşen ödül töreni, İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, Onikişubat İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Akif Bulut, Pazarcık İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Dağlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, öğrenci ve velilerimizin katılımlarıyla gerçekleşti.

Tören Kuran'ı Kerim tilaveti ile başladı. Tilavetin ardından açılış konuşmasını yapan Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Akif Bulut,"Bu yarışmadaki amacımız, öğrencilerimizi kendi kültürümüzle, kendi değerlerimizle, milli mücadele kahramanlarımızla buluşturmaktı." dedi.

500'e yakın öğrencinin yarışmaya katıldığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Akif Bulut, "100 öğrencimiz tam puan aldı. Bizim gönlümüzde sınava giren tüm öğrencilerimiz birinci ama 500 tane öğrencimizden tam puan alan 100 öğrencimizi ödüllendirmek istedik. Bunların da hepsini buraya davet etmek isterdik fakat salgın nedeniyle ancak 50 tane öğrencimizi buraya davet edebildik. Diğer 50 öğrencimiz de okul müdürlerimiz vasıtasıyla okullarımızda hediyelerini alacaklar. Yarışmaya katılan ve şu an burada olan veya olmayan öğrencilerimizin hepsini tebrik ediyorum. Ben özellikle proje ekibinde yer alan değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Akif Bulut, konuşmasının ardından Âşık Karaozan'a ait "Maraşlım" şiirini seslendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz ise milli mücadele kahramanlarını yâd ettikten sonra, "Bayrağımız bizim bağımsızlığımız, istikbalimiz, istiklalimizdir. Bayrağımızla bizi denemeye kalkanlara, bayrağımıza el uzatanlara biz asla fırsat vermedik, vermeyiz. İşte bugün olduğu gibi tam da tevafuk, cuma günündeyiz. 12 Şubat günü kalede bayrağımız asılı değilken, Ulu Camii'de 'Burada Cuma namazı kılınmaz' diyen Rıdvan Hocalarımız, camiyi bile terk edip derhal bayrağı yerine asmak için fedakârlık yapacak cemaatlerimiz her zaman olacaktır. Bayrağımızla kimse bizi sınamaya kalkmasın; geçmişte olduğu gibi bedelini yine ağır öder." dedi.

"Kimse iffetimizle, namusumuzla bizi denemeye kalkmamalı; kalkarsa gözünü kırpmadan her türlü fedakârlığı, cesaret ve şecaati gösterecek Sütçü İmamlarımız ve onun torunları her zaman olacaktır." diye konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Ve nihayet kimse bizi inancımızla, imanımızla da denemeye kalkmasın. Çaresiz kalınca üç kuruş, beş kuruş karşılığında inancımızdan, dinimizden, mukaddesatımızdan vazgeçebileceğimizi düşünenler, tarihte olduğu gibi bundan sonra da yanılacaklardır. Bize düşen o kahramanların peşinden gitmektir. Onlara yaraşır evlatlar yetiştirmektir. Sizler veliler olarak, bizler de eğitimciler olarak çocuklarımızın sadece zihinlerini ve fikirlerini değil, gönüllerini de bu inanç, bu iman, bu kararlılık ve bu duyarlılıkla geliştirmek mecburiyetindeyiz." şeklinde konuştu.

Son olarak kürsüye gelen Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, geçmişi olmayan bir milletin geleceğinin olamayacağına dikkat çekerek, "Geçmişimizi bilirsek geleceğimizi mutlaka daha güçlü, daha sağlam temellere oturturuz. Geçmiş, geleceğe ilham verir. Geçmişte yapılan kahramanlıklar, gelecekte yapılacak kahramanlıklar için bizlere ilham verir. Bu yılın teması da olduğu gibi istiklal, tüm şehrimize, tüm milletimize ve tüm dünya milletlerine ilham verecektir. İşte bu yarışma, okullarımızda eğitimcilerimizin, evde de ailelerimizin vermeye çalıştığı bu ilhama örnektir." ifadelerini kullandı.

Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, son olarak şunları söyledi: "Yarışmadaki en büyük amacımız, Kahramanmaraş'ın bütün kahramanlarını her çocuğumuzun tanıyor, biliyor olması ve kalbinde onun düşüncelerini işlemiş olması. İnşallah amaç hâsıl olmuştur. Bu anlamlı yarışmanın, bu anlamlı etkinliğin düzenlenmesinde emek veren herkese huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum."

                Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi ve dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

13-02-202113-02-202113-02-202113-02-202113-02-202113-02-202113-02-202113-02-202113-02-202113-02-202113-02-202113-02-202113-02-202113-02-202113-02-202113-02-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.