KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilim Proje Yarışmalarında Okullarımızın Büyük Başarısı

Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi öğrencileri Türkiye genelinde yarışmaya katılan 401 proje arasından ilk 10 proje arasına girerek Türkiye finallerine katılma hakkı kazandı. 
Bilim Proje Yarışmalarında Okullarımızın Büyük Başarısı

Bu yıl ilki düzenlenen Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması´nda Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi öğrencilerinin “Güneş Panellerinin Optik İletişim Alıcısı Olarak Kullanılması ve Kaynak Tasarrufunun Araştırılması” projesi, Türkiye genelinde yarışmaya katılan 401 proje arasından ilk 10 proje arasına girerek Türkiye finallerine katılma hakkı kazandı. 

 

Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mehmet Metin Çaylı ve İsmail Aydoğar’ın Biyoloji Öğretmeni Merva Demir danışmanlığında hazırladıkları projenin finaller öncesinde ön tasarımı, il AR-GE birimi koordinatör öğretmeni Harun Kadıoğlu, TÜBİTAK il koordinatörü Önder Çelik, ekip üyeleri Fatih Kaynar ve Ahmet Bağcı tarafından incelendi. Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden AR-GE koordinatörü Harun Kadıoğlu, lazerle ses iletişimini sağlamayı ve bunun için güneş enerjisinden yararlanmayı amaç edinen projenin geleceğin teknolojik dünyasına bir kapı araladığını, sunumu izlerken heyecan duyduklarını, değişim sağlayacak projelere imza atan öğrencilerimizi geleceğin bilim adamı olarak gördüklerini söyledi.

 

Konu ile ilgili bilgiler veren okul müdürü Vural Gök, okullarında proje kültürünün yerleştiğini, şu anda TÜBİTAK, İNSPO, DOESEF gibi Türkiye genelinde gerçekleştirilen proje yarışmalarında öğrencilerince hazırlanan 7 farklı projelerinin finallere katılma hakkı elde ettiğini ve bu projelerden Türkiye derecesi beklediklerini belirtti. 

 

İlimizdeki bilim projeleri konusu ile ilgili konuşan İl milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, ’’Bu yıl 46.TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması Mersin Bölge sergisine ilimizden 13 proje kabul edildiğini belirtti.Proje çalışmalarında emeği geçen öğrencilerimize, danışman öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve öğrenci velilerimize teşekkür ediyor, 30 Mart-1 Nisan 2015 tarihlerinde bölge sergisinde ilimizi temsil edecek okullara ve Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması´nda Türkiye finaline kalan Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi okulumuza başarılar diliyorum"dedi.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.