KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN 1000 ADET TABLET BAĞIŞI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, uzaktan eğitimde erişim imkânı olmayan öğrencilerimiz için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze 1000 adet tablet bilgisayar bağışı yaptı.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN 1000 ADET TABLET BAĞIŞI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile öğrencilerimize bağışlanan tabletlerin imza protokolü töreninde bir araya geldi.

İmza protokolü töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Milli Eğitim olarak her türlü hazırlığımızı yaptık ama çocuklarımızın imkânları olmayınca uzaktan eğitim konusunda erişim sağlayamıyorlardı. Bu durumda eğitime en iyi ulaşım aracı tabletti. Bakanlığımız bu konuda ilimize 13 bin adet tablet verecek. Bu hafta teslimat tamamlanmış olur. Gerek sivil toplum kuruluşlarımız gerekse hayırsever vatandaşlarımız, tablet bağışında bulundular. Bugün de burada en büyük bağışı Büyükşehir Belediyemizden bin adet olarak alıyoruz. Şu ana kadar aldığımız tabletler 2 bin 500'ü geçti. Hayırsever işadamlarımızı ve hemşerilerimizi tablet bağışına davet ediyoruz" dedi.

Sayıyı Artırmayı Hedefliyoruz

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile tablet dağıtımı konusunda bir protokol imzaladık. İlk etapta bin tablet veriyoruz. Bu sayıyı artırmayı hedefliyoruz." dedi.  Bir süredir salgın kısıtlılığı ile mücadele ettiklerini belirten Hayrettin Güngör, "Bu yeni normalin kendine özgü kuralları var. Çocuklarımız evlerde derslerini uzaktan eğitim olarak devam ettiriyor. Öyle ümit ediyoruz ki önümüzdeki süreçte inşallah çocuklarımız okullarında öğretmenleri ile buluşur" ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 1000 adet tablet bilgisayarın teslimi için hazırlanan protokolü imzaladılar.

03-02-202103-02-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.