KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Aramızdan Ayrılışının 77.Yılında Saygıyla Anıldı

10 Kasım 1938 Yılında Saat 09.05’de Aramızdan Ayrılan Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk Aramızdan Ayrılışının 77.Yılında, Çelenk Sunma ve Anma Töreni İle Anıldı.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Aramızdan Ayrılışının 77.Yılında Saygıyla Anıldı

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Aramızdan Ayrılışının 77.Yılı Anma Programı, Atatürk Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenklerin sunulmasıyla başladı. Çelenklerin sunulmasından sonra Atatürk´ün 77 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05´te sirenler eşliğinde 2 dakikalık Saygı Duruşu, İstiklâl Marşının okunması ve ardından bayrakların yarıya indirilmesi ile buradaki tören sona erdi.

 

Anma programı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinden düzenlenen programla devam etti. Buradaki anma program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Onikişubat Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi Müdürü Hayri Gel’ in açılış konuşması başladı. Topçu Üsteğmen Beyazıt Bestami Hazar’ın “Atatürk’ün Askeri Kişiliği” konulu sunumu ile devam eden anma programında “Hayalleri Gerçekleştiren Lider” film gösterimi yapıldı.  Sütçü İmam Üniversitesi Okutmanı Ali Akyıldız tarafından “Atatürk ve Devlet Adamlığı” konulu sunum yapıldı.

 

Anma programı, Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları Atatürk Oratoryosu gösterisi ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve müzik öğretmelerinin söylemiş olduğu Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türkü dinletisi ile sona erdi.

 

Anma Törenlerine; Vali Mustafa Hakan Güvençer, Garnizon Komutanı Kur.Alb. Uzay Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muharrem Erantepli, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yabanoğlu, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İlçe Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Okul Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, Gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.