KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Değerlerimizle Biz Mehmet Akif’e Vefa da Birlikteyiz” Programı Düzenlendi

Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu tarafından Mart ayının değeri olan “Vefa” yı öğrencilere kazandırmak için “Değerlerimizle Biz Mehmet Akif’e Vefa da Birlikteyiz” programı düzenlendi.
“Değerlerimizle Biz Mehmet Akif’e Vefa da Birlikteyiz” Programı Düzenlendi

Programa, Onikişubat  İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Şube Müdürü Süleyman Dal, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Çelik, Arge biriminden Ahmet Bağcı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program Okul Müdürü Mehmet Sarı’ nın açılış konuşmasında, “İstiklal Marşının yazarı Mehmet Akif Ersoy ve şiirleri incelendiğinde Milli ve Manevi değerlerimizi nakşettiğini, yaşattığını görürüz. Okul olarak bu bilinçle hedeflerimizi belirlemeye çalışmaktayız. Necip Fazıl Kısakürek’in ve Mehmet Akif Ersoy’un yetişmesinde etkili olan değerlerin tekrar yeni nesillerde filizlenmesini sağlayarak Nice Necip Fazıllar ve Mehmet Akifler yetiştireceğimize inancımız tamdır. Bugünü birlikte yaşadığımız ve aynı yolda yürüdüğümüz için sizlere teşekkür ederim” dedi.

 

İl Müftülüğü vaizi Mehmet Serin Doğru, Değerler Eğitiminin önemini vurgulayarak, değerlerimizi hiçbir zaman kaybetmemiz gerektiğini belirtti.

 

Öğretmenlerden Seher İlhan Kurt, Rabiye Yıldız, Turiye Çanak, Aytül Gök rehberliğinde öğrenciler tarafından Mehmet Akif Ersoy, “Çanakkale” tiyatrosu canlandırıldı ve günün anlam ve önemini anlatan şiirler okundu. İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.