KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Deneme Sınavı İşbirliği Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile ilimiz genelinde ortaöğretim 12. Sınıf öğrencilerine “Başarıyı Okulla Yakala Projesi” kapsamında yapılacak olan deneme sınavı protokolü İl Milli Eğitim Müdürlüğü makam odasında imzalandı.
Deneme Sınavı İşbirliği Protokolü İmzalandı

Protokol imza törenine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Muharrem Erantepli, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Müdür Yardımcıları; Ahmet Akküncü, Mustafa Yılmaz, Zekeriya Kahveci katıldı.

  

İlimiz genelinde ortaöğretim 12. Sınıf öğrencilerine yönelik yapılacak olan deneme sınavının, öğrencilerimizin akademik başarılarını sağlamak, sınav motivasyonlarını yükseltmek, başarıyı ödüllendirmek, ölçemediğiniz bir şeyi geliştiremezsiniz anlayışıyla, “Başarıyı Okulla Yakala Projesi” kapsamında deneme sınavı yapılacak.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol gereği YGS (Yükseköğretim Geçiş Sınavı) sınavı öncesi il genelinde lise son sınıf öğrencilerine yönelik 5 Mart 2015 Perşembe günü deneme sınavı gerçekleştirecek. Büyükşehir Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ücretsiz olarak gerçekleştireceği deneme sınavı, öğrencilerin bilgi, beceri, zaman kullanımını ölçmesini sağlarken, adayların durumunu tespit noktasında da belirleyici bir rol oynayacak.

 

Ücretsiz deneme sınavına 2014/2015 eğitim ve öğretim yılı içerisinde il genelindeki tüm resmi/özel ortaöğretim kurumlarının 12.sınıf öğrencileri kendi okul ve sınıfında belirtilen saatte girecektir. Deneme sınavı kapsamında il genelinde 109 okuldan 12 bin 279 öğrenci 669 derslikte sınava girecek. Deneme sınavı sonucunda her okulun en fazla net yapan öğrencisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz tarafından gerçekleştirilecek olan Çanakkale gezisine katılacaktır.

 

Büyükşehir Belediyesi deneme sınavında başarılı olan öğrencileri, tarihimizin altın sayfası olan, Türk milletinin eşsiz kahramanlığının, vatan ve millet sevgisinin sembolleştiği, kutsal saydığı değerler için ülkemizin her köşesinden gelen gençlerin kanlarını dökerek “Çanakkale Geçilmez” destanının yazıldığı Çanakkale Savaşları’nın 100. Yıldönümünde Çanakkale gezisiyle ödüllendirecek.

 

  

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.