KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri sağlık yürüyüşüne destek veren kurumlar arasında yerini almaya devam ediyor.
Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında 2014 yılı “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” olarak belirlendi. Bu kapsamda Kamu Kurum ve Kuruluşları çalışanları Halk Sağlığı Müdürlüğü ile işbirliği yaparak bu projeye destek vermeye başladı. Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde sağlık yürüyüşüne destek veren kurumlar arasında yerini almaya devam ediyor.

 

 Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında  27 Aralık 2014 Cumartesi günü saat: 11.00’de Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğünün birlikte organize ettiği ve büyük ilgi gören yürüyüş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Önünden – Binevler İstikametine doğru başladı.  Mimar Sinan Mahallesi (Serinkent) kavşağından dönülerek başlangıç noktasında son buldu. Sağlıklı Yaşam yürüyüşüne katılanlara yürüyüşün sonunda elma, mandalina ve su dağıtılarak sağlıklı beslenmeye dikkat çekildi.

 

 Yürüyüşe, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Yener, Müdür Yardımcısı Ersin Özgül, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, Şube Müdürleri Mehmet İspir, Yunus Haskılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Personelleri, TEMA Vakfı çalışanları, İzci grupları ve okulların yönetici, öğretmen ve öğrencileri destek verdi.

 

Yürüyüşe katılanlar ellerinde “Sağlıklı Nesiller İçin Obeziteye Son,Sağlık İçin Hareket Edelim-Hastalıklara Veda Edelim, Dengeli Beslen Hareket Et, Obeziteyi Yok Et, Sağlıklı Yaşam İçin Adım At, Haydi Kahraman Şehir Harekete Geç, Adım At Sağlığına Yatırım Yap, Düzenli Egzersiz Sağlığınızı Korur, Düzenli Beslen Sağlık Bulursun, Spor Yap Hayatın Kurtulsun.” Gibi pankartlar taşıyarak izleyenlere mesaj verdiler.


Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.