KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E-Okul Modüllerinde Özellikle Ders-Öğretmen Eşleştirmesi, Haftalık Ders Programı Gibi Ekranlarda Problem Yaşayan Okullar

E-Okul Kullanımında Problem Yaşayan Okullarımız
 E-Okul Modüllerinde Özellikle Ders-Öğretmen Eşleştirmesi, Haftalık Ders Programı Gibi Ekranlarda Problem Yaşayan Okullar

MEBBİS ve e-okul modüllerinde Bakanlık tarafından yapılan alt yapı güncellemeleri neticesinde bu modüllerimiz de Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera ya da Apple Mac WEB tarayıcılarında çalışır hale gelmiştir.

MEBBİS ana ekranında da görüleceği üzere alt modüller bazında arayüz güncellemeleri halen devam etmektedir.

Bir çok okulumuzun e-okul modüllerinde özellikle ders-öğretmen eşleştirmesi, haftalık ders programı gibi ekranlarda İnternet Explorer WEB tarayısında ekranın uzun süre yanıt vermediği görülmektedir.

e-okul modüllerinde bu şekilde yanıt vermeme durumlarında Mozilla Firefox WEB tarayıcı üzerinden işlem yapıldığında işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı yapıldığı görülmektedir.

MEBBİS, e-Okul, Okul Sütü, e-Taşımalı Modülü, e-posta (@meb.k12.tr ya da @meb.gov.tr) modülleri aşamalı olarak güncellenerek yukarıda adı geçen WEB tarayıcılarda da çalışır hale gelecektir.

Yani bu modülleri android ya da Mac İOS (iPad-iPhone) işletim sistemi tabanlı akıllı telefonlarınızda da kullanabilirsiniz.

Lütfen modüllerin yeni arayüzü hakkında karşılaşmış olduğunuz problemler ya da tavsiyelerle ilgili geri dönüş yapınız.

                                                                                                                        Cuma KARACA

                                                                                                                      Mebbis İl Yöneticisi

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.