KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Toplantısı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleriyle Yapıldı

 Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt başkanlığında Kahramanmaraş İline bağlı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleriyle İl Millî Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat salonunda EBA tanıtımı ve ilçelerde yapılacak çalışmaları değerlendirmek üzere toplantı gerçekleştirildi.
EBA Toplantısı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleriyle Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt yaptığı açılış konuşmasında kısa adı EBA olan Eğitim Bilişim Ağı’nı Eğitimin geleceğe açılan kapısı olan nitelendirdi ve şu ifadeleri kullandı:

“ EBA bir sosyal eğitim platformudur. Bu platformun amacı; okulda, evde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamaktır.” dedi


EBA ile ilgili olarak FATİH Projesinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi ise şunları dedi:

“Bilgi ve iletişim çağındayız. Bilgi, elektronik ortama taşınmıştır. Böylece bilgiye erişim hızlı ve kolay hale gelmiştir. Elektronik bilgi sistemleriyle; eğitimde, sağlıkta, güvenlikte, ekonomide, ticarette ve iletişimde hizmet verilmektedir.

Günümüzde Milli Eğitim Bakanlığımız eğitim-öğretim ile ilgili hizmetleri elektronik ortamda vermektedir. Bu hizmetlere örnek olarak MEBBİS, e-okul, e-posta verilebilir.


Bu gelişmeler doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı eğitim-öğretimde etkin ders yöntemiyle, fırsat eşitliğini sağlayarak düşünen ve üreten bir nesil yetiştirmek amacıyla EBA’yı (Eğitim Bilişim Ağı) hayata geçirmiştir.

EBA Portalı; etkin ders içerikleriyle öğrencilerimiz derinlemesine bilgiye sahip olup, donanımlı hale gelmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda EBA ile eğitim-öğretime nitelik kazandırmayı hedeflemektedir.


EBA Portalı, zengin eğitim-öğretim içerikleriyle sınıf seviyelerine uygun, bireysel, katılımcı, güncellenen, güvenli bir sistemdir.

Bu noktada hedefimiz, EBA’ nın öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından kullanımını artırmaktır. Bunun için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapma gayretinde olmalıyız.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu çalışmalarda yer alan her gayrete teşekkür ederiz.”

Toplantı sürecinde EBA’yı güncel kullanma yolları anlatıldı ve ilçelerde de bunun yaygınlaştırılması istendi. Toplantıya Millî Eğitim Müdür yardımcısı Duran Doğan’da katıldı.

18-02-201618-02-201618-02-201618-02-201618-02-201618-02-201618-02-201618-02-201618-02-201618-02-2016


 


 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.