KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ELBİSTAN BİLSEM'DEN MÜZİK ATÖLYESİ VE RADYO PROJESİ

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren Elbistan Bilim ve Sanat Merkezince (BİLSEM) tam donanımlı bir müzik atölyesi kurulması ile birlikte internet radyosu hizmet vermeye başladı.
ELBİSTAN BİLSEM'DEN MÜZİK ATÖLYESİ VE RADYO PROJESİ

Türkiye'nin en iyi Bilim Sanat Merkezi olma yolunda büyük adımlar atan Elbistan BİLSEM,  gerekli araştırmaların ardından 'müzik atölyesi ve internet radyosu' projesi tasarlayarak bu projeyi faaliyete geçirdi.

Radyo yayınlarında öncelikli olarak her kademeden öğretmen, öğrenci ve velilere her dakikayı en faydalı bir şekilde yaşatmayı hedefleyen Elbistan BİLSEM tarafından içerik olarak
okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için masal saati planlaması yapıldı. Bu kapsamda masal saati için gönüllü öğretmenlerden çocukların düşlerini süsleyecek masal kayıtları alınıyor.
Ayrıca radyo yayınları için sınav kaygısı, bağımlılıkla mücadele, etkili çalışma yöntemleri, tarihte yaşanan ilginç olaylar, sağlık vb. konularda her kesimden dinleyiciye fayda sağlayacak program kayıtları devam ediyor. Bu kayıtlar için ilçe genelindeki tüm öğretmen ve öğrencilerin yayınlara katkı sağlaması bekleniyor.

Diğer yandan internet üzerinden yapılan radyo yayınları için Elbistan BİLSEM tarafından reklam talebinde bulunulmayacak.

İnternet radyosu, ilk yayınını 10 Kasım 09:05'te Ulu Önder Atatürk'ün vefatının 82.yıldönümü sebebiyle yaparak gün boyu süren 'Atatürk Özel Programı' ile dinleyicilerle buluştu.
Bu programda veliler, öğrenciler ve öğretmenler; şiirler, oratoryo, şarkılar ve Atatürk'le ilgili düşüncelerle programa katkı sağladı.

 

Elbistan Bilsem Radyo'ya ulaşmak için : http://elbistanradyobilsem.com/

18-11-202018-11-202018-11-202018-11-2020

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.