KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ELBİSTAN BORSA İSTANBUL FEN LİSESİ'NDEN YABANCI DİL EĞİTİMİNE DESTEK OLACAK PROJE

Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi'nde uygulanan 'Project-Based Language Learning' projesi, Millî Eğitim Bakanlığınca binlerce proje arasından en iyi uygulamalardan biri seçilerek Bakanlık ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı (TTKB) tarafından tüm Türkiye'ye tanıtılacak.
ELBİSTAN BORSA İSTANBUL FEN LİSESİ'NDEN YABANCI DİL EĞİTİMİNE DESTEK OLACAK PROJE

Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Ayşe Erçetin tarafından tasarlanan ve okulda uygulanan "Project-Based Language Learning" isimli proje, Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından en iyi 60 uygulama arasına seçildi.

Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Ayşe Erçetin tarafından tasarlanan ve Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi'nde uygulanan "Project-Based Language Learning" isimli proje, İngilizcenin yabancı dil olarak kalıcı öğrenilmesi amacıyla proje temelli öğrenme yaklaşımı ve çoklu zekâ kuramını esas alan bir projedir. Özgün olarak tasarlanan öğrenci projelerinin öğrenci ilgi, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen gruplar halinde hazırlanıp sunularının yapılması üzerine kurulu bir öğretme yöntemidir. Bu yöntem, İngilizce Öğretmeni Ayşe Erçetin tarafından yeni bir yöntem olarak özgün bir şekilde tasarlanıp geliştirilmiş ve uygulamaya konulmuştur. Uygulamaya konulan bu proje ile Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Türkçe ve Dil Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından düzenlenen "Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar: Eylem Araştırması" konferansına yapılan başvuru kabul edilmiş ve Türkiye genelinde en iyi 60 uygulamadan biri seçilerek konferansta sunulması için davet edilmiştir.

Proje, 16-18 Mayıs tarihleri arasında Millî Eğitim Bakanlığı ve TTKB tarafından İstanbul'da düzenlenecek olan farklı dil öğretmenlerinin, akademisyenlerin, alan uzmanlarının ve Bakanlığın ilgili personelinin katılacağı konferansta tanıtılacak ve TTKB tarafından kitaplaştırılacak.

29-04-202229-04-202229-04-2022

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. No1 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.