KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan’da “Kitap Şenliği” Açılışı Yapıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün “Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi” kapsamında, Büyükşehir Belediyesi ve İşler Kırtasiye’nin katkılarıyla “Kitap Şenliği” etkinliği Elbistan’da düzenlendi.
Elbistan’da “Kitap Şenliği” Açılışı Yapıldı

Kitap Fuarına İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtürk, Ahmet Akküncü, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Yardımcısı Cengiz Doğan, Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürü Serdar Yakar,  Elbistan İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Yahya Yazgan ve Bekir Dal, Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi Müdürü Erdal Şahin Gedikoğlu, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Aksu İlkokulu Müdürü Oğuz Karakoç, İl Millî Eğitim ARGE ekibinden Emre Arıcı, Elbistan’ın Sesi Gazetesi sahibi ve yazar Mehmet Göçer, yazar Ömer Sevinçgün  katıldı.

 

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü, açılış konuşmasında, “ Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için, onları kitaplarla buluşturma adına Büyükşehir Belediyemiz ve İşler Kırtasiye ile bir protokol imzaladık. Çocuklarımız kitap kumbaramla, kendi biriktirdikleri harçlıklarıyla kitap alarak ona sahiplenme ve kitap alışkanlığını kazanacak biz bunu planladık. 3. sınıftan başlayarak lise son sınıfa kadar 5’er kitap seçtik ve kitap okuma yarışmaları düzenledik, bu bağlamda 21 bin öğrencimiz sınav için müracaat etti. Yapacağımız sınavla ilçe derecelerini belirleyeceğiz ve dereceye girenlere çeşitli ödüller vereceğiz” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürü Serdar Yakar, “İl Millî  Eğitim Müdürlüğü’nün “Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi” kapsamında, öğrencilerimizi yazarlarla buluşturmak en büyük gayemizdi. 2014 Aralık ayında yaptığımız 1. Kitap Fuarında gördüğümüz ilgiden sonra bunu ilçelerimize de yaymayı planladık ve çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için bu projeyi destekledik. Bu proje kapsamında da bu gün sizlerle beraberiz” dedi.

 

Yazar Ömer Sevinçgün, “Beni yazarlığa iten arayışlarım oldu. Daha henüz çocukluk yıllarında hayat nedir, nereye gidiyoruz, ne olacağım gibi soruların cevabını aradım, bana yardımcı olacak kimseyi bulamadım, bende kitaplara sarıldım. Kitaplar bana yol gösterdi, hayatı tanıttı” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından 3 gün sürecek olan kitap fuarının kurdelesi kesilerek açılış gerçekleştirildi. Yerel yazar ve gazetecilerinde katıldığı fuara ilgi yoğun oldu. Öğrenciler gezerek, araştırarak biriktirdikleri paralarına göre kitap satın aldılar.

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.