KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ELİTE PROJESİ İLE EĞİTİME DESTEK

Ülkemizde geçici koruma altında bulunan Suriyelilerin eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik Bakanlığımız çeşitli kuruluşlarla işbirliği içerisinde ELITE "Öğrenmenin geliştirilmesi, Yenilikçi Öğretim, Eğitim Ortamı (Enhancing Learning, Innovative Teaching, Education Environement)" gibi eğitim öğretim faaliyetlerini destekleyici çalışmalar yürütmektedir.
ELİTE PROJESİ İLE EĞİTİME DESTEK

ELITE Projesi kapsamında 16 Mayıs 2019 Perşembe günü Human Apple sivil toplum kuruluşu tarafından Kurtuluş İmam Hatip Ortaokulu'nda İl Millî Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık ŞİRİKÇİ, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan PAKSOY, Human Appeal İngiltere Genel Merkez Temsilcisi İnam Malik, HumanAppeal Türkiye DirektörüBehesti İsmail Sungur, Okul İdaresi, Öğretmenler ve öğrenciler katılımıyla yardım kampanyasının dağıtım töreni gerçekleştirildi.

ELITE "Öğrenmenin geliştirilmesi, Yenilikçi Öğretim, Eğitim Ortamı (Enhancing Learning, Innovative Teaching, Education Environement)" proje Katar kökenli ROTA (Reach Out to Asia) tarafından sağlanan fon kapsamında Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü iş birliğinde İngiltere merkezli Human Apple sivil toplum kuruluşunun ülkemiz ve Avrupa Birliği işbirliğiyle yürütülen ortak bir projedir. Proje, Kahramanmaraş ve Osmaniye illeri olmak üzere ülkemiz genelinde 2 ilimizde yürütülmektedir. Proje kapsamında il genelinde belirlenen 17 adet ortaokulumuza Bilgisayar Laboratuvarına ek olarak etkileşimli tahta desteği de sağlanacak, 2000 kitap ve 20 adet tablet bilgisayar bulunan bir gezici kütüphane de ilimize kazandırılacaktır.

 

22-05-201922-05-201922-05-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.