KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftası Etkinlikleri Kapsamında Atatürk Parkında Şenlik Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Engelliler Haftası münasebetiyle Atatürk Parkında Şenlik yapıldı.
Engelliler Haftası Etkinlikleri Kapsamında  Atatürk Parkında Şenlik Yapıldı

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından Atatürk Parkında gerçekleştirilen şenliğe Vali Mustafa Hakan Güvençer, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Büyükşehir Genel Sekreteri İbrahim Ulaş, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürü Fatih Akşam, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Halil Bozdoğan, Mesleki Eğitim Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi, Şube Müdürü Ramazan Balkis,  Özel eğitim kurumları müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Halk Ozanlarından Ozan Nuri ve Ozan Rıza’nın sahne alarak birbirinden güzel seslendirdikleri türkülerle engelliler coştular ve gönüllerince eğlendiler.

Pikniğe katılanlara öğle yemeği ikramının yanı sıra patlamış mısır, pamuk şeker, balon, oyuncak gibi çeşitli hediyeler verildi.

Pikniğe ilişkin kısa bir açıklamada bulunan Vali Mustafa Hakan Güvençer, Engelli vatandaşlarımızın yalnız olmadıklarını hissetmeleri için bu tür etkinliklerin düzenlendiğini ve her zaman engellilerin yanlarında olduklarını söyledi.

Öğleden sonra sahne alan Salih Kıraç, engelli vatandaşlarımıza yönelik verdiği konserinde alanı dolduranları coşturdu.

Şenlik Programına, 125.Yıl İlköğretim Okulu ve İş Okulu, K.Maraş Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Gaziler İşitme Engelliler İlkokulu/Ortaokulu, Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlkokulu/Ortaokulu, Özel Kahramanmaraş Ses Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi,  Özel  Göreneller Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Beyaz Damla Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Uğur Akar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Tutku Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Gelişen Özgür Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Sevinç Yağmuru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.