KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ Programı Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi Projeler Ekibi tarafından Erasmus+ programı bilgilendirme toplantıları yapıldı. 
Erasmus+ Programı Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

İlk etapta kent merkezindeki okullara yönelik planlanan toplantılar, 22-25 Aralık 2014 tarihleri arasında 4 oturumda tamamlandı. Okulları temsilen 1’er idareci ve 1’er öğretmenin katıldığı toplantılarda İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı.

 

Akkurt, “Avrupa Birliği programları öğretmen ve öğrencilerimizin özgün çalışmalar yapabilecekleri, yeni ve yenilikçi uygulamaları hayata geçirebilecekleri bir alandır. Proje faaliyetleri esnasında elde edilen tecrübe ve kazanımları önemsiyoruz. Okullarımızın ve bağlı kurumlarımızın AB programlarından azami derecede istifade etmesi için onlara teknik destek, yönlendirme vb her türlü katkıyı sağlamaktayız. Bugün ise yenilenen ve “Erasmus+” adıyla uygulanmakta olan AB programlarını tanıtmak, hazırlık ve başvuru aşamalarında dikkat edilmesi gereken hususları paylaşmak, enerji ve emek israfını önleyerek kurumlarımızın en etkili biçimde başvuru yapabilmelerini sağlamak amacıyla idareci ve öğretmenlerimizle birlikteyiz. Bu toplantıların verimi arttıracağına inanıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

 

Daha sonra ARGE Projeler Ekibi üyeleri Cevdet Üstün ve Muttalip Nacar, sunumları ile programa devam ettiler. AB programlarının genel tanıtımı, Erasmus+ programının ana eylemleri (KA1, KA2, ve KA3), programlarda değişen usul ve süreçler (ortaklık yapısı, bütçeleme vb), PIC numarası alma, ortak bulma, başvuru formunun incelenmesi ve başvuru esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar (ekler, son başvuru tarihi vb) gibi konularda içerik katılımcılara aktarıldı.

 

Program soru-cevap bölümü ile sona erdi. 

 

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.