KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ Programı Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi Tarafından Düzenlenen Erasmus+ Programı Bilgilendirme Toplantıları İl Genelinde Yapıldı. Projeler Ekibi Üyeleri Tarafından Sırasıyla Çağlayancerit, Türkoğlu, Pazarcık, Andırın, Göksun, Ekinözü, Nurhak, Elbistan ve Afşin İlçelerinde Düzenlenen Toplantılar, Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçelerinde Yapılan Oturumlar İle Tamamlandı. 
Erasmus+ Programı Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı eğitim kurumları için düzenlenen oturumlara,  İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt yaptığı konuşmada; katılımcılara ARGE Birimi faaliyetleri ve proje çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 

 

“Eğitimcilerin ulusal ve uluslararası çalışmalara katılmalarını, yeni ve yenilikçi çalışmalar ortaya koyma çabalarını desteklediklerini belirterek, Ülkemizin Avrupa Birliği’ne adaylığı ile birlikte gündeme gelen, kurumlarımızın ve okullarımızın projelerle beraber katıldıkları Erasmus+ Programı, Avrupa ülkelerindeki okullarla ortaklık yapma, bilgi ve tecrübe alışverişinde bulunma, ziyaretler ile kültürel paylaşımlarda bulunma, yeni ders araç-gereçleri ya da eğitim materyalleri üretme, iyi sonuçları paylaşma imkânı sağlamakta ve özgün çalışmalar için fevkalade elverişli bir ortam hazırlamaktadır. Biz de kurumlarımızın çalışma alanından azami derecede faydalanmasını ve projeler ile ortaya yenilikçi faaliyetler çıkarmasını bekliyoruz. Bu bağlamda, proje çalışmalarında öğretmenlerimizin ihtiyaç duydukları teknik desteği ve rehberliği, müdürlüğümüz bünyesindeki ARGE biriminde görevli arkadaşlar sağlamaktadır. Projelerin hazırlık safhalarından yürütme ve sonlandırma aşamalarına kadar sürecin tamamında sizlerin yanında oluyoruz, olacağız. Tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

 

Ardından ARGE birimi Projeler Ekibinden Cevdet Üstün ve Mustafa Şerbetçi, katılımcılara Erasmus+ ve eTwinning programları hakkında detaylı bilgiler vererek, proje hazırlık aşamaları hakkında sunumlar yaptılar. 

 

04-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-2015

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.