KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Etkili İletişim Becerileri Semineri Verildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Başarıyı Okulla Yakala” projesi kapsamında Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerine okul idaresi tarafından organize edilen “Etkili İletişim Becerileri” semineri düzenlendi.
Etkili İletişim Becerileri Semineri Verildi

Seminere, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Sarıtürk, Ahmet Akküncü, Onikişubat İlçe Şube Müdürü Ömer Güner, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.

 

Zekeriya Tanrıverdi İmam-Hatip Ortaokulu Öğretmenlerine Eğitimci–Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Yusuf Yeşilkaya tarafından “Etkili İletişim Becerileri” konulu seminer verildi. Yusuf Yeşilkaya seminerinde, İnsanları değiştirme ve bir kalıba sokma çabaları yerine herkesi olduğu gibi kabul ederek, iletişim kurmanın daha sağlıklı bir yaklaşım biçimi olduğunu ifade etti.

 

Kendimizi geliştirmeye, mutlaka bilmemiz gereken ama bilmediğimiz ne varsa onları öğrenmeye niyet etmekle başlayabiliriz. Çünkü her işin başı önce niyettir. Yani başarmak için önce başarıya inanmak gibi.

 

Rol yapmayın, kendiniz olun… Konuştuğunuz insanı dinliyormuş gibi yapmayın. Etkin ve empatik bir dinleme gerçekleştirin. İnsana insan olarak değer verdiğimiz zaman etkin ve empatik dinlemeyi de gerçekleştiririz. Niyetimiz sağlam olmalı, ön yargıdan ve olumsuz düşüncelerden uzak olmalıyız. Bir de sözlerimizi, düşünüp, dinlendirip, tartarak söylersek hem kendimize hem de karşımızdakine zarar vermemiş oluruz” dedi.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.