KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"FİKİR, SANAT, AKSİYON: NECİP FAZIL KISAKÜREK" KAPANIŞ PANELİ

İlimizde İl Millî Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen Anadolu Mektebinin düzenlediği "Fikir, Sanat, Aksiyon; Necip Fazıl Kısakürek" konulu program kapsamındaki kapanış paneli KSÜ ev sahipliğinde Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.


Toplam 19 ilden gelen Anadolu Mektebi mensubu 120 öğrencinin katılımıyla, Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı,?Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün destekleri ile "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" kapsamında düzenlenen "Fikir, Sanat, Aksiyon; Necip Fazıl Kısakürek" programının kapanış paneli KSÜ ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'ndaki panelde yaptığı konuşmada, etkinlik kapsamında 12 oturumda 19 ilden toplam 48 öğrencinin sunum yaptığını söyledi. Güçlü, Necip Fazıl Kısakürek'in gençliğe ve topluma yol göstermeye devam ettiğini vurguladı. Necip Fazıl Kısakürek'in şehrinde düzenlenen 3 günlük programın verimli geçtiğini dile getiren Güçlü, "Büyük adamlar öldükten sonra da toplumu etkilemeye, onlara bir yol açmaya, gelecekleri konusunda karar vermeye devam ederler. Esas önemli olan şudur, bir insan eğer gençlere hala hitap edebiliyorsa yaşıyor demektir." diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ " Bu projeyi başlatanları, bu gibi önemli programlara emek verenleri, illerinde bu projeyi canlı tutanları tebrik ediyorum. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün de bu konuya sahip çıkmasını, en önemlisi gençlerimizin bu faaliyet içerisinde büyük emek verip, okuyup, değerlendirip burada da kendi fikirlerini sunma cesaretini göstermelerini kıymetli buluyorum. İnşallah daha güzel projeleri hep birlikte başaracağımıza inanıyorum" dedi.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can da Anadolu Mektebinin vizyon ve misyonunu önemsediğini belirterek, "Gençlik dönemimde ben de üstat Necip Fazıl Kısakürek'in eserlerinden istifade ettim. Bugün gerçekleştirilen etkinliklerden azami ölçüde istifade etmeye özen gösteriyorum. Aldığım bütün unvan ve ödüllerin yanında bu manada yürüttüğüm çabalarımın en önemli ödül olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı. Gaziantep Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun ve Yazar Bekir Oğuzbaşaran da program kapsamında değerlendirme konuşması yaptı. Konuşmaların ardından panelistlere katılım belgeleri ve hediyeleri Prof. Dr. Niyazi Can tarafından verildi.

08-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.