KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇ BİLALLER EZAN OKUMA YARIŞMASI” TÜRKİYE FİNALİ YAPILDI

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organize ettiği “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması” Türkiye finali Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde MEB Şura Salonunda yapıldı.
GENÇ BİLALLER EZAN OKUMA YARIŞMASI” TÜRKİYE FİNALİ YAPILDI

İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liselerinin katıldığı final programında ilimizi temsil eden Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Lisesi öğrencimiz Mehmet Ali SARITÜRK finalde Türkiye ikincisi olmuştur.

Yapılan programına Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa SAFRAN, Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Nazif YILMAZ, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Program Türkiye Kur’an-ı Kerim okuma birincisinin Tecvidi ve Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin musiki dinletisi ile başladı. Daha sonra sırasıyla Müdürümüz Sayın AKPINAR, Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın YILMAZ ve Bakan Yardımcımız Sayın SAFRAN konuşmalarını yaptı. Yarışmacıların Ezan performanslarından sonra dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

23-04-201923-04-201923-04-201923-04-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.