KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gültepe’nin Güllerinden Anlamlı Hediye

İstanbul Küçükçekmece Gültepe İlkokulu öğrencileri( Gültepe’nin Gülleri) ve yöneticileri (Şahane Ekibi) kendi imkanlarıyla aldıkları bin beş yüz yeni kitabı Dulkadiroğlu Barınma Merkezi İlkokulu’na hediye olarak gönderdiler. Bu kitaplar “Bahaettin Karakoç” adını taşıyan kütüphanede Suriyeli öğrencilerin hizmetine sunuldu.
Gültepe’nin Güllerinden Anlamlı Hediye

Kütüphanenin açılış törenine İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi, Barınma Merkezi İlkokulu Müdürü Akif Zeybek ve Barınma Merkezi’nde bulunan diğer okulların da yöneticiler katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Kahramanmaraş’a atandığında Küçükçekmece Gültepe İlkokulu Müdür Yardımcıları Hasan Kandemir ve Nihal Kök ile birlikte hayırlı olsun ziyaretine gelen Küçükçekmece Gültepe İlkokulu Müdürü Şerafettin Tursun, kitap gönderme sözü vermişti. 7 koli kitap gönderen Şerafettin Tursun bu örnek davranışıyla sözünü yerine getirmiş oldu.

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Bahaettin Karakoç Kütüphanesi’nin açılışı ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Bugün İstanbul Küçükçekmece Gültepe İlkokulu yöneticilerinin organizasyonu, öğretmen ve öğrencilerinin katkılarıyla gönderdikleri kitapları Barınma Merkezinde bulunan ilkokulda hazırlanmış olan mini kütüphaneye hediye ettik, raflara dizdik. Gültepe İlkokulu Müdürü Şerafettin Tursun, Müdür Yardımcıları Hasan Kandemir ve Nihal Kök’e öncülük ettikleri için teşekkür ediyorum.

 Kütüphanemize “Bahaettin Karakoç” ismini verdik. Merhum şair-yazar Bahaettin Karakoç’un “Eğitimde gaye zengin bir kültür, derin bir bilgi, sağlam bir beceri kazandırmak olmalıdır.” sözüyle örtüşen çok anlamlı bir faaliyeti yerine getirmiş olduk.

Kitap okumak çok erdemli bir iş; bilgiyi de, beceriyi de, kültürü de zenginleştirmek ancak okumakla mümkün olacaktır. Suriyeli öğrencilerimiz kütüphaneden ciddi şekilde yararlanacaklardır, kitapları raflara dizme esnasında çocuklarımızın ellerine kitapları alıp, heyecanla okumaları, onların da kitaba susadıklarını gösteriyor. Katkılarından dolayı tekrar Gültepe İlkokulu’nun yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyor, onları tebrik ediyorum.” dedi.

11-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-2019

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.