KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"HARÇLIĞINI PAYLAŞ, KARDEŞİNLE YAKINLAŞ" KAMPANYASI EĞİTİMDE ÖRNEK UYGULAMA OLARAK SEÇİLDİ

Elbistan Anadolu Lisesi'nde Ramazan ayı dolayısıyla başlatılan 'Harçlığını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş' kampanyası, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde yürütülen kulüp faaliyetleri içerisinde eğitimde örnek uygulama olarak seçildi.


Elbistan Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kulübü öğrencileri tarafından başlatılan 'Harçlığını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş' kampanyası ihtiyaç sahibi ailelere destek oldu.

Paylaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayının ruhuna uygun olarak ihtiyaç sahiplerine el uzatmak, dar gelirli ailelerin sofralarına neşe ve bereket katmak isteyen öğrencilerin, harçlıklarıyla katkı sunduğu kampanya büyük ilgi gördü. İyilikte adeta yarışan öğrenciler, kampanya dâhilinde toplanan paraları zarflara koyarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

Kampanya ile ilgili olarak değerlendirme yapan kulüp öğrencileri, içinde bulunduğumuz Ramazan ayında iftarını neyle yapacağını düşünen ailelere el uzatmak istediklerini söylediler. Ramazan ayının paylaşmanın ve dayanışmanın anlamının en derinden hissedildiği bir ay olduğunu ifade eden öğrenciler, "Bu ayda dar gelirli ailelerin sofralarına katkıda bulunmayı görev edindik. Arkadaşlarımız, daha çok aileye yardım ulaştırmak, daha çok yüzde gülümsemeye vesile olmak için adeta birbirleri ile yarıştı. İhtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız her zarfta aslında iyilik ve kardeşliğimiz vardı. Ramazan'ın ruhunu onlarla birlikte yaşamanın sevincine vardık." dediler.

Elbistan Anadolu Lisesi Müdürü Birkan Şatıroğlu ise kampanyaya destek veren öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek, " 'Harçlığını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş' adlı kampanyamız, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından Eğitimde İyi Örnekler Kulüp Faaliyetleri kategorisinde örnek uygulama olarak seçildi. Bu bizler için ayrı bir sevinç kaynağı oldu. Bu kampanya ile öğrencilerimiz, Ramazan'ın bereket ve kardeşliğini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için kolları sıvadı. Gerçekten de çok özel bir kampanya yürütüldü.  Türkiye'ye örnek teşkil eden bu kampanyaya katılan öğrencilerimiz, harçlıkları ile bereket ve kardeşliğe köprü olmanın sevincini yaşadılar. Dar gelirli ailelerimizin yüzünü güldürüp, onların dualarında yer bulmanın gayretinde oldular. Yardım kampanyamızda oldukça ciddi bir rakama ulaşıldı. Toplanan yardımlar, titizlikle belirlenen dar gelirli ailelerimize tek tek ulaştırıldı. İyilikte yarışan öğrencilerimi gönülden kutluyorum." ifadelerini kullandı.

28-04-202228-04-202228-04-202228-04-2022

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.