KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME PLANLAMA VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hayat Boyu Öğrenme Planlama ve Değerlendirme Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz'ın katılımı ile Ekinözü ilçesinde gerçekleştirildi.
HAYAT BOYU ÖĞRENME PLANLAMA VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Toplantıdan önce Ekinözü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki KAMEK Kurs Merkezi salonunda "Kadın Üst Giysileri Dikim Kursu" sergisi açılışı gerçekleştirildi. Serginin açılışını Ekinözü Kaymakamı Muhammet Huzeyfe Onur, İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Akif Bulut, Ekinözü İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin Turaç yaptı.

Serginin açılışı için KAMEK kurs binasına gelen protokol, öğrencilerin oluşturduğu mehteran ekibinin muhteşem gösterisiyle karşılandı. Mehteran ekibinin başarısı ayakta alkışlandı.

Ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Akif Bulut, Ekinözü İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin Turaç ile ilçelerdeki Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerimizin katılımıyla Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Ekinözü İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin Turaç'ın açılış ve selamla konuşmasının ardından söz alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz,  "Burada bulunmamız eğitim adına bir fırsata dönüştü. Bu vesileyle programı düzenleyen İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Akif Bulut Bey'e, ev sahipliği yapan İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin Turaç Bey'e, diğer yönetici arkadaşlarımıza, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Recep Özer Bey'e ve siz değerli müdürlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Millî eğitim deyince akla bir örgün, bir de yaygın eğitim kurumları gelir. Örgün eğitim kurumlarında öğrenciler belirli bir yaşa kadar eğitimini alır, sınavlarına girer, ondan sonra da okul hayatı biter, akademik hayatını tamamlamış olur. Ardından isterlerse halk eğitimi kurumlarımıza devam edebilirler. Halk Eğitim Merkezlerimizin bağlı olduğu genel müdürlüğümüzün ismi 'Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'dür. Bizim inancımızda, fıtratımızda, kültürümüzde beşikten mezara kadar öğrenmeyi gerektiren bir anlayış vardır. Dolayısıyla Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz bünyesinde yapılan, büyük bir çoğunluğu da Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimiz ile yürütülen çalışmalar çok büyük bir önem arz ediyor. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimizde, halkımıza 7 den 70'e her yaş seviyesinde ve haftanın her günü, günün uyuma saatleri dışında kurslarımız var; bu kurslarda verilen eğitim ve bu çalışmalar çok kıymetli. Bu emekleri verenlere çok teşekkür ediyorum."

Herhangi bir okulumuzun müdürünün okulundaki sadece öğretmen ve öğrencilerimizden sorumlu olduğunu belirten Müdürümüz Cemal Yılmaz, "Ama Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimiz bulunduğu belde ve ilçedeki halkımızın tamamından sorumludurlar. Bu kurumlarımızda halkımıza hizmet için 3 bin 600 modül mevcuttur. Aklınıza gelen her alanda hizmet modülü bulunmaktadır. Ben sizlerle bir araya gelmemize vesile olan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Akif Bulut, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin Turaç ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz'ın konuşmasının ardından toplantının kalan bölümü, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Akif Bulut'un başkanlığında 2020-2021 Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarında açılan mesleki, teknik ve genel, sosyal, kültürel kursların değerlendirilmesi, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimizce açılan ve açılacak olan Destekleme Yetiştirme Kursları'nın değerlendirilmesi ile devam etti.

Değerlendirmelerden sonra Açık Öğretim Okullarının iş ve işlemleri ile 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlamaları görüşüldü.

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Anma Etkinlikleri" ile ilgili 21/05/2021 tarihli ve 25393869 sayılı emirlerinin değerlendirilmesinin ardından toplantı sona erdi.

28-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.