KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İş Adamından Okullara Spor Malzemesi Yardımı

Hayırsever İş Adamı EDE Asansör Firması Sahibi Halil İbrahim Yılmaz Kendi Okuduğu Okullarında Aralarında Bulunduğu Dört Okula Forma ve Futbol-Voleybol Kale Direği Yaptırdı.
Hayırsever İş Adamından Okullara Spor Malzemesi Yardımı

Hayırsever İşadamı EDE Asansör Firması Sahibi Halil İbrahim Yılmaz’ın kendi okuduğu okullarında aralarında bulunduğu İbrahim Çalık Anadolu Lisesi, Süha Erler Anadolu Lisesi Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Alaeddin Özdenören Yatılı Bölge Ortaokulu ve Yunus Emre Ortaokuluna forma, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Futbol-Voleybol kale direği yaptırdı.

 

Törende konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, “Halil İbrahim Yılmaz bey  bu teklifi bize getirdiğinde çok mutlu olduk, öğrencilerimizi hem spora teşvik etmek hem de forma sahibi yapmak adına çok olumlu bir teklif olarak gördük, bu vesileyse sizlerin huzurunda başta Halil İbrahim Yılmaz olmak üzere tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Hayırsever iş adamı Halil İbrahim Yılmaz, “Zor şartlarda eğitim görüp bugünlere geldiğini belirterek, öğrencilik yıllarımda yaşadığım bu eziklikten dolayı okuduğum okullarıma bir vefa borcu olarak forma yaptırma düşüncesi hasıl oldu. Millî Eğitim Müdürümüzle yaptığım görüşmede teklifimi ilgiyle karşıladılar, gönlüm çok şey istiyor ama şimdilik karınca kaderinca 5 okulumuza, muhtelif branşlarda kullanılmak üzere 126 takım forma, bir okulumuz içinde iki adet futbol kale direği yaptırmak nasip oldu. Bana bu fırsatı verenlere sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Konuşmalardan sonra; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, hayırsever iş adamı Halil İbrahim Yılmaz’a günün anısına Plaket takdim etti. Daha sonra yapılan törenle okullara formaları dağıtıldı.

 

Törene; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Hacı Emre Gökşen, Süleyman Dal, Hayırsever İş Adamı Halil İbrahim Yılmaz, KSÜ BESYO Bölüm Başkanı Prof. Ökkeş Gencay, KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Mustafa Taşlıyan, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.