KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İş Adamının Yaptırdığı Okul Binası Törenle Açıldı

24 derslikli ve şu anda da yaklaşık 700 öğrencinin eğitim gördüğü ´Kervan Pastaneleri Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulu düzenlenen törenle açıldı.
Hayırsever İş Adamının Yaptırdığı Okul Binası Törenle Açıldı

Düzenlenen törene Vali Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu Kaymakarnı Mehmet Türköz, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ile çok sayıda vatandaş katıldı.

                

Törende bir konuşma yapan Vali Mustafa Hakan Güvençer, hayırsever işadamını tebrik ederek, "Bana da bu yolda yürümekte olan eğitim neferlerine başarılar dilemek ve destek sağlamak düşer. Son yıllarda hayırseverlerce kazandırılan 31 okul yaklaşık 560 derslik 3 pansiyon toplam da yaklaşık 60 milyon lira eğitime harcanmış durumda. 24 yıldan beri Anadolu´nun her yanını gezdim pek çok şey gördüm ama bilhassa son on yılda gördüğüm güzel şeyler beni bazen bile şaşırtıyor ve standartlarımı yükseltiyor. Bizler şimdi ne kadar teşekkür etsek az, asıl teşekkürü bu okul da okuyan çocuklar başarılarıyla ve insanlık için yapacaklarıyla sunacaklar. Onlar tabiri caizse bu ülkenin geleceğini dokuyacak insanlar ve yine tabiri caizse vatan toprağına karış karış tohum saçacak insanlar. Bu çocuklar okuyup vatan sathına yayıldıkça, memleketin geleceğini ilmek ilmek besmeleyle attıkça, bu okulda emeği geçen herkes hem bu dünya da hem de öbür dünya da bu güzelliği paylaşacak, kulakları hayırlarla çınlayacaktır" dedi.

 

Okulu yaptıran işadamı Sami Kervancıoğlu heyecanlı olduğunu belirterek "Okula adını verdiğimiz ve aynı zamanda kayınbabam olan Turgut Pekel´in yanına 13 yaşında bir çırak olarak girmiştim. Bize dürüst olmayı öğretti. Daha sonra ise kayınbabam oldu. Allah imkân verdi ve işimizi büyüttük. Bize bu imkânları veren Yüce Allah´ımıza şükrederek değerli kayınbabam adına bu eğitim kurumunu inşa etmiş olmamızdan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt konuşmasında, “Bu gün burada Hayırseverimiz Sayın Sami Kervancıoğlu tarafından İlimize kazandırılan, aile büyüğü Sayın Turgut Pekel’in adını taşıyan İmam Hatip Ortaokulumuzun açılışını yapmaktayız. Kervan Pastanesi’ nin sahibi olan Sami Beye sosyal sorumluluk ve memleketine özlemin vefasını ifade eden bu binanın bu noktaya gelmesinde göstermiş olduğu çaba, gayret ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


Hayırsever işadamı Turgut Pekel ve Sami Kervancıoğlu’na plaket verildi. Protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından okul binası gezilerek tören sona erdi.

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.