KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HEM’de ‘El emeği göz nuru eserler sergilendi’

Kahramanmaraş – Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi tarafından yılsonu sergisi açıldı.
HEM’de ‘El emeği göz nuru eserler sergilendi’

Halk Eğitim Merkezi binasında açılan sergide, kursiyerler tarafından yıl boyunca yapılan sim sırma, halı, yorgan gibi el sanatları eserleri görücüye çıktı. Kahramanmaraş Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde gerçekleşen sergi açılışında kurdeleleri Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamza Büyüksakallı kesti. Açılan sergide sim sırma, halı, yorgan gibi el sanatları vatandaşların ilgi odağı oldu.

 

‘BİR NUMARA OLMA YOLUNDAYIZ’

Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamza Büyüksakallı yaptığı açıklamada, el emeği göz nuru olan el sanatları sergisini toplu olarak yaptıklarını söyledi. İğne batırmasını dahi bilmeyen kursiyerlerin eser meydana getirdiğinin altını çizen Büyüksakallı şunları kaydetti: "Gerçekten Suzan Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Kahramanmaraş´ta bir numara olma yolundadır. Her yönüyle ilgili olaraktan değerli kursiyerlerin katılımcıların istek ve ilgileri doğrultusunda çok güzel şeyler meydana getirmektedir. Onikişubat Kaymakamımız Mustafa Anteplioğlu, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürüm ve şube müdürlerimin büyük bir katkılarıyla bizi onurlandırdılar. Onlara da teşekkür ediyorum."

03-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-201603-06-2016

 

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.