KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İdeal Öğretmen” konulu panele yoğun İlgi oldu

Kahramanmaraş Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde 24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle “İdeal Öğretmen” Konulu Panel Düzenlendi.
“İdeal Öğretmen” konulu panele yoğun İlgi oldu

 

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ( Onikişubat-Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri) ve KSÜ Eğitim Fakültesi işbirliğiyle ‘’İdeal Öğretmen’ ’konulu panel Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle,  Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirilen “İdeal Öğretmen” konulu panele daire amirleri, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Panel Yöneticisi olarak Sütçü İmam Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail Yıldırım ‘ım yönettiği panelin panelist konuşmacıları İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi (Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı) Doç. Dr. Mahmut Sağır ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi (Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı) Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Yirci oldu.

Panel Yöneticisi KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail Yıldırım, salonda bulunan öğretmenlerin, öğretmenler gününü kutlayıp öğretmen yetiştirme adına İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile ortak yapılan öğretmen yetiştirme sürecinde “KSÜ Modeli” çalışmadan bahsederek panelin ilk konuşmacısı olarak İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’a söz verdi.

“Her gününüz öğretmeler günü kalitesinde olsun”  sözleriyle panele başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, “KSÜ Modeli” çalışmasının güzel bir örnek olduğuna işaret ederek, meslek hayatında karşılaştığı ideal öğretmenleri ilgili kesitler anlattı. “Öğretmenlik para kazanmak için yapılacak bir meslek değildir, aldığımız maaşla, yaptığımız işi örtüştürürsek hep yanılış yaparız, bizim mesleğimiz adam yetiştirmek mesleğidir, İdeal öğretmenin mesleğine adanmış, etkili iletişim kurabilen ve herkese örnek olandır, ideal öğretmen öğrencilerine sadece okuma-yazma öğreten değil onları hayata da hazırlayan öğretmendir” dedi.

İkinci konuşmacı panelist Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Yirci oldu. Öğretmenlik mesleği fedakârlık isteyen bir meslek olduğuna işaret eden Yirici, Doğuştan iki kolu olmayan ve kalça çıkığı nedeniyle bir ayağı diğerinden 12 santim kısa olan bu engelli öğrenciyi öğretmenlerin çoğunluğu okutmak için sınıfına almak istemezken, Ali Rıza isimli bir öğretmenin fedakârlık yaparak bu öğrenciyi kabul etmesi ve onu dünya şampiyonluğuna götüren yolun açılışını anlattı. Bu engelli öğrenci Kahramanmaraşlı yüzücü Avrupa 2. si ve dünya üçüncüsü Beytullah Eroğlu’dur. İdeal öğretmen motivasyon yaratan öğretmen oluğunu, başarı için, var gücümüzle ileriye atılmak gerektiğini ve İyi bir öğretmenin hayatın her anında ders verebilen öğretmen olduğunu belirtti.

 

Üçüncü ve son panelist Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi (Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı) Doç. Dr. Mahmut Sağır,  “Bacağı uzun olan bir masayı, marangoz düzeltebilir, ama biz öğretmenler insana şekil verdiğimiz için, eserimizi hatasız yetiştirmek zorundayız, geriye dönüşü olmaz. Dolayısıyla da öğretmenlik kritik bir meslek olarak kabul edilir. Biz bunu bilerek iş ve işlemlerimizi yapmak zorundayız, yapacağımız hatanın telafisi ya çok zor, yâda imkânsızdır. Bundan dolayı da her öğrencimizi bir değer olarak görmeliyiz ve onlara da verdiğimiz değeri hissettirmeliyiz. Problemlerin üzerine gitmemiz ve problemleri çözmemiz bizi ideal insan yapar.” dedi.

 
30-11-2018

30-11-2018

30-11-2018

30-11-2018

30-11-201830-11-201830-11-2018

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.