KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Değerlendirme Toplantısı Afşin’de Yapıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Düzenlediği İl Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Tiyek başkanlığında Afşin Öğretmenevi Toplantı Salonunda Gerçekleşti.
İl Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Değerlendirme Toplantısı Afşin’de Yapıldı

Toplantıda, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu öğrenme Genel Müdürlüğü ile Hizmet Vakfı arasında imzalanan “Değerler Eğitimi Protokolü” ile ilgili yapılacak çalışmalar,  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerince Kilim ve Halıcılık kurslarının açılması için İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kilim Halıcılık Turizm Tekstil ve Kuyumculuk San.Tic. Ltd.Şti arasında imzalanan işbirliği protokolünde belirtilen esaslara göre hareket edilmesi, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün “Harcanamayan ödenekler” ile ilgili 07/10/2015 tarihli ve 10007702 sayılı emirlerinin görüşülmesi, Müsteşar Yardımcısı Sn. Doç.Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU tarafından gönderilen “Teknopark, OSB ve serbest Bölgelerle Eğitimde İşbirliği, Europass sertifika/Diploma ekinin Tüm Öğrencilere verilmesi, Erasmus ve Avrupa Fırsatları ve Kalkınma Ajanslarına Proje Sunulması vb.” konular üzerinde gerekli hassasiyetin gösterilmesi, İl genelinde Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerince 2015-2016 eğitim öğretim yılında yapılan veya yapılacak olan çalışmalar, 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunun Geçicim 1. inci maddesi ile ilgili yapılan çalışmalar ele alınarak  karşılıklı olarak fikir üretilip, değerlendirilme yapıldı. Toplantı dilek ve temennilerle son buldu.

 

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ve Afşin İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan toplantı öncesi misafir müdürlere hoş geldiniz diyerek toplantının başarılı geçmesi dileğinde bulundular.

 

Toplantıya; İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Tiyek, Afşin İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Bilal Özden, İl Millî Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şefi Bayram Metin, Basın-Yayın Koordinatör Oğuz Karakoç, Dulkadiroğlu Mes. Eğt. Mrk. Müdürü Mustafa Yeşil, Dulkadiroğlu Kahramanmaraş HEM Müdürü Ali Özdemir, Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili HEM Müdürü Hamza Büyüksakallı, Afşin HEM Müdürü Ahmet Şahan, Afşin Mes. Eğt. Mrk. Müdürü Fatih Köker,  Andırın HEM Müdürü Mustafa Öksüz, Çağlayancerit HEM Müdürü M. Zahid Aydemir, Göksun HEM Müdürü Bilal Akoğlu, Ekinözü HEM Müdürü Abdullah Çiçek, Elbistan Mes. Eğt. Mrk. Müdürü M. Hanifi Kaya, Elbistan HEM Müdürlüğü Muhittin Samancı, Nurhak HEM Müdürü Ünal Doğru, Türkoğlu HEM Müdürü H. Bekir Akkaya, Pazarcık HEM Müdürü İrfan Gökceren, İl Millî Eğitim Müdürlüğü HBÖ’den Celal Akkurt katıldılar.

 

Toplantıdan sonra misafir müdürlere Afşin İlçesinin önemli yerleri gezdirildi.

 

04-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-2015

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.