KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı Elbistan’da Yapıldı

İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü koordinesinde İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt başkanlığında Sword Otel konferans salonunda yapıldı.
İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı Elbistan’da Yapıldı

İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısına  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paksoy ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri  katıldı.

 

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Okul Müdürü İlyas Demir’in hoş geldiniz konuşmasına müteakiben İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt bir konuşma yaparak Okul Müdürlerine şöyle seslendi, “Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve okul yöneticilerine bizi burada ağırladıkları, konuk ettikleri için teşekkür ediyorum. İlden gelen arkadaşlara da kazasız belasız tekrar dönmeyi diliyorum. Biz eğitim-öğretim faaliyetlerimizi yaparken hem yöneticilerimizle bir araya gelmek, onların elini sıkmak, yüzünü görmek, gözlerinin içine bakmak, karşılıklı oturup sohbet etmek, istişare etmek, fikir alış verişinde bulunmak ve tecrübelerden istifade etmenin gerekliliğine inanıyoruz. Onun için bugün buradayız, sizlerin tecrübelerini, birikimlerini, bizimle ilgili olarak dilek ve temennilerinizi, önerilerinizi almak istiyoruz.

 

Eğer bir Ülkeyi kalkındıracaksanız, müreffeh bir toplum olmayı düşünüyorsanız mutlaka mesleki eğitim bunun içinde olmalı. Eğer mesleki eğitim içinde olmayacaksa dışarıdan ithal etmek zorunda kalacaksınız. Bu durumda çok zengin bir potansiyele sahip olmanız gerekiyor. Yani yeraltı kaynaklarınızın, yerüstü kaynaklarınızın, güneşinizin, rüzgârınızın işletilmesi için bile ciddi anlamda katkıya ve farklılığa ihtiyacınız vardır. Eğer bunlar olmuyorsa o zaman mesleki eğitiminizi geliştirmek zorundasınız. Bu konularda istişare etmek çok önemli, İstişare etmek yanlışa düşmeyi de önler. Birbirinizin yapmış olduğu iyiliklerden, güzelliklerden yararlanarak kendi kurumlarınıza uygulama şansınız ve fırsatınız da olacak. Biz bütün bunları toparladığımızda değerli arkadaşlar bu toplantının çok faydalı olacağını, ilimize katkı sunacağını ümit ve temenni ediyoruz.

 

Elbistan ilçemizle ilgili başarı adına bir memnuniyetimiz var. Bu memnuniyetimiz başarı sıralamasında Elbistan’ın il ortalamasının üzerinde olmasındandır. Bu başarıda emek veren, katkı sunan tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize sizlerin aracılığıyla teşekkür ediyorum. Katıldığımız toplantıda Sayın Bakanımız da sizlere selam söyledi. Buradan Bakanımızın selamını da sizlere iletmiş oluyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt daha sonra, e-imza, fatih projesi, eğitimde başarının arttırılması, başarıda okulların karneleri, ekip ve yol arkadaşlığı, okulu ve çevreyi sevme, okumanın önemsenmesi ve yaygınlaştırılması, ders kitap listelerinin sayısal oranına dikkat edilmesi, kurumlara gelen vatandaşlara iyi davranılması, yolsuzluğa ve ahlaksızlığa bulaşmamak,  konularında okul yöneticilerini bilgilendirdi.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Ramazan Paksoy konuşmasında, ”Arkadaşlar, sizler bizim yol arkadaşlarımızsınız, öğrencilerimizi hayata en güzel şekilde hazırlamamız gerekiyor. Aldığımız bayrağı bütün çaba ve enerjimizle daha ilerilere taşımak zorundayız” dedi.

 

Bu konuşmalardan sonra gündem maddeleri ele alınarak değerlendirildi.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.