KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ve İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paksoy Başkanlığında, İl Sağlık Müdürlüğü, İŞKUR Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yetkilileri ve Okul Müdürlerinin Katılımı İle Dulkadiroğlu İlçesi TOKİ Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Koordinesinde Okulun Konferans Salonunda Yapıldı.
İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paksoy, “Meslek liselerini kurumlar içerisinde kurumsal kişiliğini kazanmış ve sistemini oturtmuş kurumlar arasında görüyoruz. Kahramanmaraş’ımızda mesleki eğitimde beklentilerimizi 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında gerçekleştirdik. Bu sizlerin özverili ve başarılı çalışmalarıyla oldu. Günün her saatinde 24 saat sizlere açığız ve görüşebiliyoruz. Problemler sıcak ilişkilerle daha çabuk çözülüyor. Sevgi, güler yüz her şeyi hallediyor.” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, “Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Henüz Eğitim-Öğretim yılının başında sayılırız. Eğitim-Öğretim faaliyetlerini, programlarını planlarken mutlaka birbirimizden fikir alışverişinde bulunmamız gerekiyor. İyi örnekleri alıp bir tarafta kullanıp, yanlış eksik yaptığımız şeyleri bir tecrübeyle yok etme anlamında biz sizlerle bir sinerji oluşturmaya çalışıyoruz.  Mesleki eğitimde bütün ilde yapılacak çalışmaların ortak bir hareket noktasının, ortak bir çalışma alanının oluşması bizi de, sizi de bir noktada çalışmaya sevk edecektir, rahatlamamızı sağlayacaktır. Ben öncelikli olarak bu anlamda bu toplantıların önemli olduğunu düşünüyorum. Mesleki okullarımızın kendilerine has yapıları, kendilerine has özellikleri, kendine has değerlendirmeleri var.  

 

Staj yapan öğrencilerin staj ücretlerini alamama gibi bir problem var. Bu konu ile ilgi dikkat çekmenizi ve fazla mesai harcamanızı arzu ediyorum. Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerimizin stajı ile sıkıntılarımız var, bununla ilgili birkaç kez toplantı yapıldı ama hukuki anlamda daha henüz istenilen noktayı yakalayamadık, çalışmalarımız devam ediyor.

 

Takviye kurslarını olumlu bir noktaya getirme noktasında gayretli çalışmalarınızı bekliyorum. Sizlerin dikkati, gayret, yoğunluğu öğretmen ve öğrencilerimizi dinamik tutacaktır. Bu anlamda da arkadaşlarımızla zaman zaman ziyaret ediyor ve çalışmaları yerinde görmeye çalışıyoruz. Bu sürece hep birlikte omuz vererek belli bir noktaya getirmeliyiz.

 

Geçen yıl yapmıştık bu yıl da yine okuma etkinliği düzenliyoruz. Onikişubat Belediyemizle bir protokol imzaladık, Büyükşehir Belediyemizle de böyle bir çalışma yapacağız. Bu sürçte öğretmen ve öğrencilerimizle destek anlamında katkılarınızı bekliyorum.

 

Sizler erginlik dönemine ermiş öğrencileri yönetmek ve koordine etmek durumundasınız. Onun için okullarınızın, sınıflarınızın ve çevresinin cinsel istismarın, bunları çağrıştıran tavır ve davranışların sebep-sonuç ilişkilerinin uzak tutulması anlamında hepinizin çalışma arkadaşlarınızla birlikte hareket etmek gibi bir durum hasıl oluyor. Boş bir alan olursa bunları bir başkası doldurabilir, okulunuzun her alanını gezin, görün ve boş alan bırakmayın ki bir sıkıntıyla karşılaşmayasınız. 

 

Ben sözlerimi tamalarken bu toplantının başta ilimize, okullarımıza okul yöneticilerine katkısı sunması, hayırlı olmasını diliyorum, bizi burada ağırladıkları, konuk ettikleri için okul yöneticilerimize teşekkür ediyorum, İlçelerden gelen arkadaşlara da kazasız belasız bir şekilde ilçelerine tekrar dönmeyi diliyorum. “ dedi.

 

Konuşmaların ardından okul müdürlerinden bazıları kendi okulları ile karşılaştıkları problemleri dile getirdi. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paksoy,  İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü Fatih Karakuş, Çalışma ve İŞKUR Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Aslan, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı Mehmet Geçgil kendileri ile ilgili soruları cevaplandırdı.

 

Programa, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paksoy, İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü Fatih Karakuş, Çalışma ve İŞKUR Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Aslan, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı Mehmet Geçgil, İl Millî Eğitim İLSİS Yöneticisi Yakup Kaman, Şef Abdurrahim Köleoğlu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri ve Çok Programlı Lise (ÇPL) müdürleri katıldı.

 

09-12-201509-12-201509-12-201509-12-201509-12-201509-12-2015

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.