KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde TUBİTAK sergisi

Adana bölgesinde yapılan yarışmada İlimizden de 8 projenin sergilendiği bölge finalinde öğrencilerimiz 2 birincilik,2 ikincilik,2 de üçüncülük alarak büyük bir başarıya imza atmışlardı. Bu projeler Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü giriş katında sergilendi.
İl Millî Eğitim Müdürlüğünde TUBİTAK sergisi

Serginin açılışından önce İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Akküncü’nün sergi hakkında kısa bir bilgilendirme yapmasından sonra İl Millî, Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkut’ta bir konuşma yaparak İlden başlayarak, bölge fuarına katılıncaya kadar geçen süreçleri özetledi ve şu ifadelerle konuşmasını tamladı:

 “Adana ilinde başarıyı yakalayan okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize müdürlüğümüz Ar-ge personellerine de teşekkür ediyorum. Türkiye Birinciliği yarışmasında da iyi bir sonuçla döneceğimize inanıyorum, bugün burada bu sergininde hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

 Sergin kurdelesi İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük ve Pazarcık İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet Çilo tarafından kesildi. Sergi topluca gezildi, projelerle ilgili bilgi alındı.

 

 47.TUBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması Adana’da yapılmış buradaki yarışmaya Adana, İçel, Gaziantep, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Kilis, Karaman ve KKTC´nin katılmıştı.

 

 İlimizden Biyoloji dalında Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinden danışmanlığını Mehmet YUŞAN’ın yaptığı Necmettin YÜRÜRDURMAZ ve Muhammed Eyyüp ALMA’nın hazırladığı ‘’ YABANİ ÇİRİŞ KÖKÜ VE ARTIK MERMER TOZU KATKILI ÇOK AMAÇLI BİYOTORBA ÜRETİMİ’’ adlı proje ile Kimya dalında Atatürk Anadolu Lisesinden danışmanlığını İlkay AKGÜRBÜZ’ün yaptığı Ramazan Furkan BOZKURT ve Kasım Mirza SAK’ın hazırladığı projeler birinci olarak Mayıs ayında Ankara’da yapılacak olan Türkiye finallerine katılma hakkı elde etmişlerdir.

 

 Sosyoloji dalında Ali Galip Çalık Anadolu Lisesinden danışmanlığını Murat AVCU!nun yaptığı Pınar AĞAÇ ve Merve KILIŞSALLAYAN’ın hazırladığı ‘’ 12.SINIF ÖĞRENCİLERİNİN YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞTE FIRSAT EŞİTLİĞİ ALGISI VE TEMEL LİSELER’’adlı proje ile Fizik dalında Kahramanmaraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden danışmanlığını Adil AKGÜL’ün yaptığı Gökhan MANGA ve Batuhan ÇINAR’ın hazırladığı ‘’ KONUŞAN MUSLUK’’ adlı projeler ikincilikle ödüllendirildiler.

 

 Bilgisayar dalında Kipaş Çok Programlı Anadolu Lisesinden danışmanlığını Arif DELİCE’nin yaptığı Cengiz AÇIK ve Ali Özgür ÖZTÜRK’ÜN hazırladığı  ‘’ AKILLI ALARM’’adlı proje ile Matematik dalında Pazarcık Atatürk Anadolu Lisesinden danışmanlığını Tayfun KARATAŞ’ın yaptığı  Hatice İPLİCE ve Gülcan KARAGÖZLÜ’nün  hazırladığı ‘’ BİÇİMSEL KUVVET SERİLERİNDEN KAFES NOKTASI BULMA’’ adlı  projeler  üçüncülük  ödülünü almaya hak kazanmışlardı.

 

 Bu gün 8 proje diğer öğrencilere örnek olması adına İl Milli Eğitim Müdürlüğü giriş salonunda sergilendi.

 

 Sergiye İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

 18-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-201618-04-2016

 

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.