KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Akkurt Kuzey İlçelerini Ziyaret Etti

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, beraberinde Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük ve Şube Müdürü Önder Erdem Gökşen’le birlikte Kuzey İlçeleri diye tabir edilen Ekinözü, Elbistan ve Afşin İlçelerinde bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu.
İl Millî Eğitim Müdürü Akkurt Kuzey İlçelerini Ziyaret Etti

Ekinözü İlçesi Kabaktepe Çay obasında yeni yapılan okul inşaatını gezip incelemelerde bulunan Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, buradan Kandil bölgesine geçti, Daha sonra Ekinözü Merkezinde bulunan Abdurrahim Karakoç İlkokulunu ziyaret etti, fiziki incelemelerde bulundu. Okul yönetici ve öğretmenleriyle bir araya gelen Akkurt, onların ağzından yaptıkları çalışmaları dinledi, karşılaştıkları problemlerle ilgili öneriler sundu.

 

Ekinözü İlçe Millî Eğitim Müdürü Daniyel İlik’ten İlçenin eğitimi hakkında bilgi alan  Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Ekinözü’nden ayrılarak Elbistan İlçesine hareket etti.

 

Elbistan İlçesinde Akşemsettin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi salonunda okul yöneticileri ile toplantıya katılan Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor, Kahramanmaraş Değerler Eğitimi, TUBİTAK projeleri, Başarıyı Okulla Yakala projeleri ve EBA ile ilgili önemli ve güzel çalışmalar yapıldığına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

 

“Kahramanmaraş eğitimi adına ilçe müdürlerimiz başta olmak üzere tüm, okul müdürlerimizin, yoğun gayret ve çalışmaları var. Bir araya gelindiğinde taşları üst, üste koyulduğunda güzel şeylerin yapılabileceğini ve bunun sonucunda bu güzelliklerin bir bina yapılabileceğini görüyoruz.

Sizlerden isteğim yaklaşan YGS ve ile süreçte TEOG sınavları ile daha azami üstün bir gayret göstermenizdir. Okullarımızda, kitap okumaya, kitap sevdirmeye ve teşvik etmeye yönelik faaliyetlerinize devam ediniz. Hiçbir arkadaşımın yolsuzluğa bulaşmasını istemem, sizler de bunlardan uzak durun,  ahlaksız tavır ve davranış içinde  asla bulunmayın, sizlere gelen velilerinizle sağlıklı bir iletişim kurarak yönetmenlikler çerçevesinde onların isteklerine cevap verin ki problem yaşamayasınız” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt 2015 - 2016 Eğitim Öğretim Yılı 1. dönem ( TEOG ) 8. Sınıf Ortak Sınavlarında 1, 2 ve 3 olan devlet okullarına  hediyeler verildi.

 

Akkurt Elbistan’dan ayrıldıktan sonra Afşin İlçesine geçti ve bu ilçede de eğitimle ilgili çalışmalarını sürdürdü.

 

 10-03-201610-03-201610-03-201610-03-201610-03-201610-03-201610-03-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.