KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MILLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL YILMAZ'IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

İL MILLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CEMAL YILMAZ'IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ebedi azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını yaşamanın ve Bayrama erişmenin sevinci içindeyiz.

Tutulan oruçlar ve yapılan ibadetlerle Allah'a kulluk bilincimizin derinleşmesine vesile olan Ramazanı şerif; bütün manevi kirlerden arınmanın bir vesilesidir.

Bizleri, küslerin barıştığı, ayrı düşenlerin kavuştuğu, safların sıklaştığı, umutların tazelendiği, yüreklerin heyecanla çarptığı bir bayrama daha ulaştırdığı için Rabbimize sonsuz şükürler olsun.

Bununla beraber şu mübarek bayram günlerinde dahi zulüm altında inleyen, yokluk ve yoksulluk içinde çırpınan kardeşlerimizin olduğunu bilmek, kalplerimizi burkuyor.

İnsanlarımız arasında sevgi, saygı ve hoşgörü anlayışının pekişmesini sağlayan bayramlarımız, kadim medeniyetimizin müstesna zamanlarıdır. Bu günlerin kadrini bilerek hareket etmek, bilhassa bu günleri sıla-i rahim ile değerlendirmek bizler için tarifsiz güzelliklerin kapılarını aralayacaktır. Bu vesileyle Bayramı bir fırsat olarak görmek gerektiğine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle;

birliğimize, dirliğimize, güçlü yarınlarımıza vesile olması temennisiyle; öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin, bizlerin huzuru için sınır içinde ve dışında canlarını siper eden güvenlik güçlerimizin, kimsesiz yaşlılarımızın, eğitim camiamızın, ülkemizin ve bütün İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik eder insanlığa hayırlar getirmesini dilerim.

 

Cemal YILMAZ

İl Millî Eğitim Müdürü

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.