KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim ve KSÜ İşbirliği İle Bilgisayar Destekli Çizim Semineri

İl Millî Eğitim Müdürlüğü İle KSÜ Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünün birlikte organize ettiği Onikişubat İlçesinde ki Mesleki ve Teknik Eğitim Okullarındaki branş öğretmenlerine yönelik Hizmetiçi Eğitim Semineri KSÜ’de başladı.
İl Millî Eğitim ve KSÜ İşbirliği İle Bilgisayar Destekli Çizim Semineri

Seminerin açıl programının açılış konuşmasını KSÜ Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Tutuş yaptı. Tutuş konuşmasına KSÜ Orman Fakültesi bünyesinde bulunan bölümlerin tanıtımı ile başladı. Bölümün eğitim amaçları, Orman endüstri Mühendisinin çalışma alanları, Laboratuvarlar, Öğrenci hareketlilik programları imkanları, KSÜ Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünde periyodik olarak yapılan etkinlikler ve Sosyal Yardımlarla ilgili bilgiler anlattı ve seminere katılanlara hoş geldiniz diyerek başarı dileklerini iletti.

Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paksoy ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı.

‘’Mesleki ve teknik Eğitimde bakanlığımızın yeni bir yapılanması var. Bu kapsamda, genel Müdürümüzün emir ve talimatları doğrultusunda, belki bir ilk defa değişen, yeni bilgiye ulaşmanın tek yolu bu işin mimarı olan Üniversitelerle işbirliği içerisinde yürütülmesi gerektiğini Genel Müdürümüz de talimat olarak bildirdi.

Bizde bu süreç içerisinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitemizle işbirliği içerisine girerek hangi noktada mesleki eğitime katkıda bulunabiliriz düşüncesiyle bir çalışma ortamı oluşturduk. Bu ortamda özellikle mesleki kurumlarımızda ana branş olarak tabir edilen mobilyacılık, makine, elektik ve elektronik dalında ortak karalar aldık.

Üniversitemizin Rektöründen ve Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünden bize gerçekten çok sıcak ilgi gösterdiler.Bundan bir ay kadar öncede Genel Müdürüme biz ilmin genel yuvasından kopmuşuz dedim.

Bilgiye ulaşmanın yolu üniversiteden geçmiyor mu? Özellikle Ahmet Beye çok çok teşekkür ediyorum. Üniversite olarak bizlere gösterilen destek ve yakın ilgi beni ve kurumumu çok mutlu etmiştir’’ dedi.

Konuşmalardan sonra KSÜ’denYrd. Doç. Dr. Eğitim GörevlisiKadir Karakuş seminerine başladı.

05 Eylül 2016 Pazartesi ile 09 Eylül 2016 Cuma yapılacak seminer 5 gün ve 30 saat olacak.

Onikişubat – KSÜ Orman Fakültesi             GünHaci Emre GÖKŞEN . Seminerin Eğitim Yöneticisi ve Merkez Müdürü Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube MüdürüHaci Emre GÖKŞEN.

SEMİNERİN EĞİTİM GÖREVLİLERİ İSE ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR

1- KADİR KARAKUŞ/ Yrd. Doç. Dr. Eğitim Görevlisi

2- ERTUĞRUL ALTUNTAŞ / Yrd. Doç. Dr. Eğitim Görevlisi

3- ZEHRA ODABAŞ SERİN / Yrd. Doç. Dr. Eğitim Görevlisi

4- BEKİR CİHAD BAL / Doçent Dr. Eğitim Görevlisi Mobilya ve İç Mekan

5- İBRAHİM BEKTAŞ/ Prof. Dr. Eğitim Görevlisi

6- AHMET TUTUŞ / Prof. Dr. Eğitim Görevlisi

7- FERHAT ÖZDEMİR / Yrd. Doç. Dr. Eğitim Görevlisi

8- HASAN SERİN / Doçent Dr. Eğitim Görevlisi

08-09-201608-09-201608-09-201608-09-201608-09-201608-09-201608-09-2016

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.