KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ Andırın´da

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ bir dizi temaslarda bulunmak üzere 15 Şubat 2019 Cuma günü, Andırın ilçemizi ziyaret etti.  YILMAZ, burada ilçe Kaymakamı Emre DÜNDAR, İlçe Belediye Başkanı Baki TEZCAN,  İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Ali KAYA ve ilçedeki okul yöneticileri ile bir araya geldi. Cemal YILMAZ’a İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Duran DOĞAN eşlik etti. İlçe gezisi, Andırın Kaymakamı Emre DÜNDAR’ı makamında ziyaret ile başladı. Ziyaret esnasında ilçedeki eğitim öğretim gündemine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. 
İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ Andırın´da

HALK EĞİTİM MERKEZİ SERGİSİ AÇILIŞI 

İl Millî Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ İlçe Kaymakamı Emre DÜNDAR ve yanındaki heyetle birlikte Andırın Hükümet Konağı girişinde hazırlanan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´ne ait serginin açılışını yaptılar.   

TUFANPAŞA İLKOKULU´NDA KUŞ EVLERİ 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Cemal YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Duran DOĞAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali KAYA´nın katılımlarıyla, Değerler Eğitimi kapsamında öğrencilerimizin el emeğiyle yaptıkları Kuş Yuvalarınının okul bahçesindeki ağaçlara asılma etkinliğine katıldılar. Etkinlik esnasında Okul Müdürü Ali HAYTA ve okul öğretmenleri de hazır bulundular.  YILMAZ, Tufanpaşa İlkokulu’nda okul idarecileri ve öğretmenlerle bir süre sohbet etti. Burada YILMAZ,  Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyon Belgesinin önemine değindi.   

ANDIRIN ŞEHİT TACETTİN ÇERİBAŞ ANADOLU LİSESİ´NDE 

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ daha sonra Şehit Tacettin Çeribaş Anadolu Lisesi´ndeki okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya geldi. Burada Okul Müdürü Ahmet DOĞAN da hazır bulundu. YILMAZ, burada da öğretmenlerle bir süre sohbet ederek; eğitim- öğretim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. YILMAZ, öğretmenlere MEB 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi ile birlikte Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını belirtti. Bu süreçte öğretmenlerin katkısının çok önemli olduğunu vurguladı. Kendi öğrencilik döneminden örnekler veren Cemal YILMAZ, öğretmenin bir çocuğun hayatına dokunmasıyla nelerin değişebileceğini anlattı.   

OKUL YÖNETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ 

YILMAZ, daha sonra Andırın´daki okul müdürleri ve müdür yardımcılarıyla bir araya geldi. Buradaki konuşmasında okul müdürlerinden ilçemizin ve ilimizin eğitim ve öğretiminin daha iyi yerlere gelmesi için azami ölçüde destek beklediklerini ifade etti. YILMAZ bir yöneticide olması gereken özellikleri anlattı. Özetle bir yöneticide;  meşguliyet, ciddiyet, adalet, eşitlik ve liyakat, gayret, ülfet gibi kavramların önemine değindi. Bunların yanı sıra bir yöneticide darp, şiddet ve hakaret gibi kavramların asla olmaması gerektiğini vurguladı. Ayrıca öğrencilerin yardımcı kaynak kitaplara yönlendirilmemesi noktasında uyarılarda bulundu. Eğitimin önündeki en önemli engellerden birinin öğrenilmiş çaresizlik olduğunu vurguladı. Kesinlikle bu duygu ve düşüncelerden uzak durulması gerektiğini belirtti. YILMAZ; veli, öğretmen ve yönetici işbirliğiyle eğitimde önemli hamlelerin gerçekleşebileceğini ifade etti.  İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, konuşmasının sonunda MEB 2023 Eğitim Vizyon Belgesinden bahsetti. Bu belgenin bütün öğretmenlerimizin katkısıyla çok önemli ve güzel sonuçlarının olacağını belirtti. Bütün öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz için bir ortak dil özelliği taşıyan bu belgenin bir devlet taahhüdü anlamına geldiğini ifade etti. Gelişmiş bütün ülkelerin, eğitimde herkesin üzerinde mutabık kaldığı bir ortak programın olduğunu vurguladı. Bu nedenle 2023 Eğitim Vizyon Belgesi de bizim için bir ortak programın adı olduğunu söyledi.

 

Sergi AçılışıSergi AçılışıSergi AçılışıSergi AçılışıSergi AçılışıTufanpaşa İlkokulu ZiyaretiTufanpaşa İlkokulu ZiyaretiTufanpaşa İlkokulu ZiyaretiTufanpaşa İlkokulu ZiyaretiTufanpaşa İlkokulu ZiyaretiTufanpaşa İlkokulu ZiyaretiTufanpaşa İlkokulu Ziyareti

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.