KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’ tan Şehit Ailelerine Ziyaret

18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle Şehit ailelerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Jandarma teşkilatından ziyaret gerçekleştirildi.
 İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’ tan Şehit Ailelerine Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, eşi Sevim Akkurt, Jandarma Kd. Üstm. Alparslan Sarıçimen, eşi Gülçün Sarıçimen, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Kahveci ve eşi Halide Kahveci ile birlikte ülkemizin birlik ve beraberliği, milletimizin huzur ve güvenliği uğruna vatan için hayatlarını ortaya koyan, çekinmeden canlarını feda eden şehitlerimizin ailelerini ziyaret ettiler.

 

İlk ziyaret, Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesi Cennetpınarı İlkokulu öğretmeni iken, 28.03.1990 tarihinde hain terör örgütü PKK militanlarınca katledilen şehit öğretmen Hanifi Çakaloğlu’nun Onikişubat-Yunus Emre Mahallesinde ikamet eden ailesine yapıldı. Ziyarette Şehit Hanifi Çakkalıoğlu’nun geride kalan oğullarından Cankart ve eşi Tülay Hanım bulundu.

İkinci şehit ailesi ziyareti ise 05.05.1992 yılında bölücü terör örgütü militanlarınca şehit edilen Piyade Komando Er Ökkeş Gönen’in Karacasu kasabası, Kara Ziyaret mahallesinde ikamet eden eşi, kızı ve torunu’na oldu.

  

Her iki şehit ailesi ziyaretinde duygusal anlar yaşandı, şehit ’in geride kalan akrabalarına Sabr-ı cemil dileğinde bulunuldu ve acısı yeniden paylaşıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Eğitim teşkilatı olarak her zaman yardıma hazır olunduğu vurgulandı.

 

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.