KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİMİZİ KABUL ETTİ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, PIKTES Projesi kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Türkiye genelinde yapılan "Umudum Öğretmenim" adlı resim yarışmasında ilkokul kategorisinde Türkiye ikincisi olan Yahya Kemal İlkokulu 4.Sınıf öğrencimiz Hale Etro'yu makamında kabul etti.
İL MÜDÜRÜMÜZ TÜRKİYE İKİNCİSİ OLAN ÖĞRENCİMİZİ KABUL ETTİ

Millî Eğitim Bakanlığımızın PIKTES Projesi kapsamında yabancı uyruklu öğrencilerin sosyal uyumlarını artırarak toplumla entegrasyonuna katkı sağlamak ve Türk öğrenciler ile geçici koruma altındaki yabancı uyruklu öğrencilerin kaynaşması için 26 ilde çalışmalar yürütülmektedir.

Bu kapsamda 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle resmî okullarda eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında olmak üzere toplam 3 kategoride "Umudum Öğretmenim" adlı resim yarışması düzenlendi. İlimizde eğitim gören öğrencilerimizin 98 eseri, yarışmada derece elde etmeye çalıştı.

Yarışma sonunda Yahya Kemal İlkokulu 4. Sınıf öğrencimiz Hale Etro, büyük bir başarı göstererek ilkokul kategorisinde Türkiye ikincisi oldu ve ödül olarak bisiklet kazandı.

Öğrencimiz Hale Etro,  Yahya Kemal İlkokulu Müdürümüz Hüseyin Yılmaz ve okul öğretmenlerimiz, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman tarafından kabul edildi.

Öğrencimizi elde ettiği bu büyük başarıdan dolayı tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, başarıda emeği olan öğretmenlerimize, okul müdürümüze ve velilerimize teşekkür etti.

25-11-202125-11-202125-11-202125-11-2021

Fatih Mahallesi Osman Bey Caddesi No 13 İç Kapı No 02 46050 Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.