KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclisi Başkanı Ömer Özer Oldu

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda İl Öğrenci Meclisi, İl Öğrenci Meclisi Başkanını seçti. Elbistan İMKB Fen Lisesi Öğrencisi Ömer Özer Kahramanmaraş’ın İl Öğrenci Meclisi Başkanı  oldu.
İl Öğrenci Meclisi Başkanı Ömer Özer Oldu

TBMM ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol uyarınca öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması amacıyla uygulanan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri” projesi kapsamında 11 ilçeden katılan 33 öğrenci temsilcisinden oluşan “İl Öğrenci Meclisi” İl Millî Eğitim Müdürlüğü Salonunda toplanarak İl Öğrenci Meclisi Başkanını seçti.

 

Okul müdürleri ve velilerin de izlediği toplantıda İl Millî Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitimden sorumlu Şube Müdürü Mecit Topal’ın  başkanlığında geçici divan kurulu oluşturuldu. Daha sonra tüm meclis üyeleri toplu olarak yemin etti.

 

Geçici Divan Kurulu Başkanı Şube Müdürü Mecit Topal toplantının açış konuşmasında, “ Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetişmesi sağlıklı bir demokrasi kültürüyle mümkündür. 10 yıldır başarıyla uygulanan Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi, dünyada örnek gösterilen ve geleceğin aydınlık Türkiye’sinin temelinde önemli bir yer tutacak olan projedir.

 

Bugün İl Öğrenci Meclisini oluşturan değerli meclis üyeleri gençlerimiz, aynı zamanda ilçelerinin lideri olarak Mecliste bulunmaktadır. Onları kutluyor, Meclis çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi. Demokrasinin özgür düşünce, hoşgörü medeniyeti, istişareye dayalı yönetim sistemi olduğunu vurguladı.

 

33 kişilik üyenin hazır bulunduğu il öğrenci meclisi toplantısında 4 ayrı liste yarıştı. Dulkadiroğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Meclisi başkanı Fatma Kapanoğlu, Elbistan İMKB Fen Lisesi Meclisi başkanı Ömer Özer, Onikişubat Kahramanmaraş Mesleki Eğitim ve Teknik Anadolu Lisesi meclisi başkanı Bülent Çolak ve Pazarcık İmam Hatip Lisesi meclisi başkanı Burak Çukurlu’ nun aday olduğu listelerin geçici divan kuruluna teslim edilmesinden sonra adaylar 5’er dakikalık seçim konuşması yaptı.

 

Demokratik bir seçimin bütün kurallarının işletildiği, kapalı oy, açık tasnif sistemiyle yapılan İl Öğrenci Meclisi üyelerinin oylamaları neticesinde Elbistan İMKB Fen Lisesi meclisi başkanı Ömer Özer’ in aday olduğu liste divan kuruluna seçildi.

 

Elbistan İMKB Fen Lisesi Meclisi başkanı Ömer ÖZER’ in başkanı olduğu yeni divan kurulunda şu üyeler yer alıyor:

 

(Başkan)               :  Ömer Özer’ in Elbistan İMKB Fen Lisesi

(Başkan Yardımcısı) : Ufuk Doğan Elbistan İMKB Gazi Mustafa Kemal ÇPL.

(Başkan Yardımcısı) : Gizem Kal Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(Kâtip Üye)            : Mehmet Emin Sağır Göksun İmam Hatip Ortaokulu

(Kâtip Üye)            : Cafer KURT Nurhak ÇPL.

 

Seçimden sonra bir konuşma yapan Meclis Başkanı Ömer Özer, İl Öğrenci Meclisi üyelerine teşekkür ederek ekibiyle birlikte İl Öğrenci Meclisini en iyi şekilde temsil edeceklerini belirtti.


Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.