KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Şube Müdürleri " Merkezi Ortak Sınav" Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı “Merkezi Ortak Sınav” toplantısı yapıldı.
İlçe Şube Müdürleri

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında uygulanacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı olan, “Merkezi Ortak Sınav”ı, Bilgi İşlem ve Eğitim Teknoloji Hizmetlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi ve Temel Eğitimden sorumlu Müdür Yardımcısı Ertan Göl’ün başkanlığında, tüm ilçelerde sınav işlerinden sorumlu Şube Müdürlerinin katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 

Toplantıda konuşan Bilgi İşlem ve Eğitim Teknoloji Hizmetlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi, “Bu yıl 26-27 Kasım 2014 tarihlerinde “Merkezi Ortak Sınav” ların 1.sinin gerçekleştirileceğiz dedi. Sınavla ilgili yapılacak çalışmaları paylaşarak “Merkezi Ortak Sınavın” ilimizde sorunsuz ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

 

Temel Eğitimden Sorumlu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertan Göl’de, Merkezi Ortak Sınavlarla ilgili olarak tüm tedbirlerin alındığını, bu konuda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Rehber Öğretmenler ve sınav yapılacak altı temel ders branş öğretmenleri olmak üzere tüm öğretmenler, anne babalar, öğrenciler ve tüm paydaşlarla bilgilendirme toplantıları yapıldığını söyledi. Bu kapsamda yaklaşık 4 Bin öğretmen, 14 Bin veli ve 21 Bin öğrenciye ulaşıldığını söyledi.

 

 

 

Yenişehir Mah. Cahit Zarifoğlu Cad. 46060/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 46 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.